út 25.8.2015 | Lenka Jonešová, Lukáš Štěrovský

Nelichotivá série proher ukončena, junioři doma ukořistili východočeské derby!

Sedm porážek v řadě, taková byla bilance juniorů před úterním zápasem proti Pardubicím, s nimiž se už svěřenci trenéra Krátošky v přípravě setkali v klání, z nějž vyšli jako poražení. Dokonalou odplatu si ale Mountfield pro Dynamo přichystal na svém ledě, když čtyři sekundy před koncem první periody anuloval vedení hostů, a dvěma zásahy na začátku prostřední třetiny rozhodl o svém vítězství. Dvěma góly se na výhře podílel František Hnik.

Úvodní dvacetiminutovka po gólu na každé straně

Po pětizápasové šňůře se junioři Mountfieldu představili na domácí půdě. Tentokrát se na ledě malé haly FORTUNA arény představili v derby s Dynamem. Netrvalo dlouho a halou mohla poprvé v zápase znít gólová siréna, když Drašnar nastřelil tyčku Husárovy svatyně. Jenže pardubický gólman se předvedl pěkným zákrokem a změnu skóre nepřipustil.

Na druhé straně se zapotil hradecký Vomáčka, jenž musel likvidovat Hlaváčkovu střelu, a následnou dorážku z hole pardubických hráčů. V desáté minutě už byl ale hradecký muž v masce na střelu Filipa Zadiny krátký. Ten si od modré čáry vybruslil k levému kruhu a přízemní střelou k pravé tyči nedal Tomáši Vomáčkovi šanci – 0:1.

Pardubičtí po vstřeleném gólu svírali Mountfield v jeho obranné zóně. Nádhernou hokejovou akci sehráli Nedbal s Hoskovcem, když se prvně jmenovaný proháčkoval přes hradeckého obránce a nastřelil puk, jenž tečoval Hoskovec. Hradečtí ale nesložili zbraně. Čtyři sekundy před sirénou rozsvítil červené světlo František Hnik a vyrovnal – 1:1.

Během čtyř minut padly tři góly

Jak Hradečtí skončili první třetinu, tak načali tu druhou. Na světelné tabuli odběhlo pouhých dvacet šest sekund a Otakar Husár musel lovit puk za svými zády. V nepřehledné situaci před pardubickým gólmanem se nejlépe zorientoval František Hnik a převrátil skóre na stranu Mountfieldu – 2:1.

Domácí se ovšem z vedení mohli radovat jen pár minut. Po nepřesnostech hradecké obrany se střelou nad rameno hradeckého brankáře prosadil David Barkóci – 2:2. Hráči obou týmů byli při chuti a na gólmany vysílali jednu střelu za druhou. Z jedné takové se mohl radovat i Tomáš Drašnar, jenž tečovanou střelu usměrnil do Husárovy branky – 3:2.

Po menší odmlce byla k vidění další zajímavá akce. Rohlík sám uháněl na Vomáčku, rozhýbal ho, ale v rozhodujícím okamžiku poslal střelu mimo branku. V samotném závěru se znovu blýskl výborně chytající Vomáčka, když zneškodnil Zadinovu individuální akci.

Třetí třetina branku nepřinesla, výhra zůstává v Hradci

Hned na začátku třetiny se famózním výkonem blýskl gólman Vomáčka, když v poslední možné chvíli betonem vykopl střelu Ondřeje Panny. Na pardubické straně se zase musel protáhnout Husár, jehož pozornost zkoušel střelou z levého kruhu David Chalupa.

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Gančarčík, jenž se snažil propasírovat kotouč pod Husárovy betony, ten ale držel naděje svého celku. Pardubičtí se aktivní hrou snažili vstřelit vyrovnávací branku, ale pokaždé narazili na spolehlivého Vomáčku. Když ani hra bez brankáře a následný velký tlak nestačil hráčům Dynama ke vstřelení branky, připsali si pomyslné tři body za výhru 3:2 hráči Mountfieldu.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Odehráli jsme důležité utkání s vítězným koncem pro nás. V určitých částech zápasu, hlavně tedy v první třetině, byl soupeř sice lepší, ale řekl bych, že jsme více chtěli vyhrát. Ve druhé třetině jsme byli trošku lepší, a poslední dvacetiminutovka už byla hodně o bojovnosti a chybách, kterých jsme udělali méně. Jsme moc rádi za vítězství, navíc v téhle sestavě. Bylo nás málo, jeden z obránců musel hrát v útoku a ještě se nám jeden hráč zranil v zápase.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice):
První třetinu jsme byli lepší, měli jsme vést minimálně 2:0. Bohužel jsme místo toho v poslední minutě dostali na 1:1, a Hradec byl na koni. Měli jsme špatný nástup do druhé třetiny, nepovedla se nám první pětiminutovka, dostali jsme góly a pak už je to s Hradcem těžké. Začnou bojovat, srážet se do těla, bláznit. My se tomu někdy přizpůsobíme, a je to těžké. Ve třetí třetině jsme prohrávali o gól, šli jsme do ní s tím, že to otočíme. Za ni nemůžu klukům nic vytknout, stáhli jsme to na tři lajny, bojovali, napadali, měli jsme nějaké šance. Bohužel jsme gól nedali, ale třetí třetina z naší strany byla dobrá. V zápase jsme dostali tři góly po třech našich chybách, takže jsme je Hradci více méně darovali, což se nám nemůže stávat. Nějakých pět až deset minut v zápase nás stálo utkání.