so 17.9.2022 | Ondřej Belák, Tomáš Prodělal

Nepovedená odveta za generálku. Dorost v Liberci prohrál 1:4

Dorostenci vyjeli do Podještědí k prvnímu venkovnímu zápasu ligové sezony. Posíleni výhrou nad Táborem chtěli Liberci vrátit porážku z generálky. Zápas se ale vyvíjel jiným směrem. Už ve druhé minutě otevřel skóre domácí Tomáš Prokůpek. Hosté sice ještě díky brance Jakuba Aschenbrennera v oslabení vyrovnali, na přesnou ránu od Imricha Maxina z konce první třetiny už však odpověď nenašli. Do konce zápasu ještě Liberečtí díky gólům Matěje Hájka a Daniela Pekaře zvýšili na konečných 4:1. Hradečtí si tak budou muset na první venkovní výhru ještě počkat.

Liberečtí do zápasu vstoupili skvěle a už ve druhé minutě se ujali vedení zásluhou teče Tomáše Prokůpka – 1:0. Pak ale nešťastně pomohli Lvům nabídnutou přesilovkou. Přihrávku na modrou čáru obdržel Jakub Aschenbrenner, který dělovkou o tyč propálil Macourka – 1:1. Bílí Tygři si ještě před pauzou vzali náskok zpět. Imrich Maxin si v přečíslení hezky narazil s Tomášem Prokůpkem a trefil odkrytou klec – 2:1.

Možná zásadní moment přišel ve 23. minutě, kdy výborný Ferdinand Macourek zneškodnil trestné střílení hostujícího Vojtěcha Aschenbrennera. Liberecký gólman se navíc vzápětí skvěle přesunul při šanci Jakuba Jóna. Důležitost zákroků se ještě více ukázala o pár minut později, když Tomáš Kučera vybídl Matěje Hájka, který zblízka posunul svůj tým do dvoubrankového vedení – 3:1.

Ve třetí části už si Severočeši spolehlivě hlídali příznivý výsledek a nadále hrozili. Pavel Průšek v přesilovce zazvonil na břevno a když se po chybě v královéhradecké rozehrávce dostal do úniku aktivní Daniel Pekař, bylo ve Svijanské aréně ještě veseleji – 4:1. Zbytek zápasu už si Liberečtí pohlídali a mohli slavit druhou výhru v sezoně. Naopak Hradečtí odjeli domů s prázdnou, a na skalp Tábora tak nenavázali.

Samuel Meišner 60 32 4 28 87,50 0 0

Myslím si, že jsme celý zápas podávali stabilní výkon, jakým bychom se chtěli prezentovat. Jsme zároveň rádi, že jsme soupeře nepouštěli do většího počtu šancí. Teď je na nás, abychom takové tempo udrželi v dalších utkáních.

Byl to těžký zápas proti kvalitnímu soupeři. Byli jsme si vědomi síly soupeře, ale nebyli jsme schopní se jeho tempu ze začátku přizpůsobit. Přesto si myslím, že první třetina byla vyrovnaná. Za stavu 1:1 jsme dvakrát nezachytili rychlý přechod Liberce z obrany do útoku, a z těchto situací jsme inkasovali dvě branky. Zároveň jsme si nepomohli naší nízkou produktivitou.