ne 21.2.2016 | Petr Šatalík

Nepovedené představení. Mladší dorostenci padli s Oceláři vysoko 0:7

Utkání Hradce a Třince v kategorii mladšího dorostu jsou poslední dobou hodně bohatá na góly, avšak pouze na jedné straně. Po výhře Mountfieldu 8:0 ze čtyřiadvacátého kola v neděli úřadovali naopak Třinečtí. Lvi na svého protivníka měli před utkáním v tabulce jen pětibodový náskok, a tak bylo jasné, že se nebude hrát v rukavičkách. Průběh duelu byl ale jednoznačný. Oceláři šli od první třetiny sebejistě za vítězstvím a v konečném součtu nasázeli Lvům sedm branek, přičemž Východočeši se nezmohli ani na jedinou.

Hradec byl aktivnější, ale do vedení šel Třinec

Zápas mezi Oceláři a Východočechy začal v opatrnějším stylu hry. Obě mužstva se soustředila především na poctivou práci v defenzivě, před svými brankami byla velmi pečlivá. Nicméně po deseti minutách utkání se podařilo Třineckým vytvořit závar před Novotným. Ve změti hokejek se nejlépe zorientoval Adam Raška a poslal Slezany do vedení – 0:1.

V druhé polovině periody si Lvi vytvořili tlak, který se projevil tím, že Slezané museli třikrát putovat na trestnou lavici. Nabídnuté šance však Královéhradečtí nedokázali využít, především díky aktivní a důrazné hře Ocelářů ve vlastním pásmu. Do kabin si tak Třinec odnášel nejtěsnější možné vedení.

Oceláři hráli agresivně a navyšovali svůj náskok

Do druhé třetiny Východočeši doslova vlétli. V obrovské šanci se zjevil Dominik Šedivý, kličkou do forhendu překonal Ochmana, ale svou střelou trefil pouze břevno svatyně hostí. Branka však padla na druhé straně. Indrst vyhrál buly, posunul si puk dopředu a našel na druhé straně Peterka, jehož tutovku Novotný vyrazil lapačkou, třinecký útočník ale puk znovu našel, přihrál na druhou stranu Adamu Raškovi a ten svým druhým gólem zdvojnásobil vedení Ocelářů.

Třinec byl produktivní i nadále. Peterek se dostal do situace dvou na jednoho s Filipem Indrstem, poslal svému spoluhráči přesnou přihrávku a ten už neměl problém zvýšit na 0:3. Mountfield po této brance vystřídal gólmany, Novotného nahradil Ševců. V druhé periodě se hra podstatně přiostřila. K vidění bylo hned sedm dvouminutových trestů a také vyloučení na pět minut plus do konce utkání pro kapitána Slezanů Michálka.

Hradec díky těmto situacím hrál celkem tři minuty přesilovku pět na tři, ale branku z ní nevytěžil. Naopak na druhé straně po návratu provinilců z trestné lavice udeřilo znovu. Situaci dvou na jednoho si vyzkoušeli přihrávající Plandor a skórující Tobiáš Marguš, jenž tak navýšil náskok svého týmu již na 0:4. Za tohoto stavu také skončila druhá třetina.

Slezané dorazili bezzubý Mountfield

Další branku nadělili Oceláři Lvům hned v první minutě třetí periody, když hráli přesilovou hru. Raška s pukem objel bránu Východočechů a snažil se akci zakončit, puk mu sice sjel z čepele, ale dostal se k Filipu Indrstovi, jenž parádní ranou propálil změť těl před hradeckou svatyní a svou druhou brankou v zápase zvýšil na 0:5.

Také další početní výhodu Slezané zúročili. Dvorní nahrávač Jonáš Peterek našel svého střelce Adama Rašku a ten svým třetím gólem dokonal hattrick. V samotném závěru utkání ještě Matouš Čmiel vyhrál buly, posunul si puk na střed a střelou pod víko stanovil konečné skóre zápasu na 0:7. Náskok Hradce na Třinec se tak ztenčil na pouhé dva body.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Hodnocení rozhodně není pozitivní, myslím ale, že prvních deset minut jsme hráli docela dobře. Měli jsme přesilovky, dokonce i pět na tři, které jsme nevyužili. Soupeř potom chytil vítr do plachet a my jsme úplně vyklidili hřiště, nebyli jsme schopni s ním držet krok. Ani v soubojích a nakonec ani v herních dovednostech, v hokeji samotném. Když to tak řeknu, po právu jsme dostali nařezáno a ukázalo nám to, kde se nacházíme.

Jiří Raszka (HC Oceláři Třinec):
Musím říct, že dnes se nám utkání hodně povedlo. Jsem strašně rád, že jsme ukončili tu sérii nezdarů, kterou jsme měli. Kluci po všech stránkách odehráli fakt parádní zápas. Bylo strašně moc oslabení, i dvojnásobných. Soupeře jsme prakticky nepustili do nějaké větší šance, i v oslabeních jsme hráli suprově. Využili jsme příležitosti, které jsme měli, a oproti minulým zápasům, kdy se nám střelecky moc nedařilo, nám dnes góly napadaly. Za kluky jsem rád, musím jim poděkovat, protože hráli výborně. Doufám, že se teď nastartujeme.