čt 25.8.2022 | Šimon Zemánek

Neúspěšná generálka na ligu. Junioři nestačili na Moru 3:5

Junioři mají za sebou poslední přípravný zápas. V generálce na extraligu přivítali na domácí půdě Olomouc. Hostům se povedla první třetina, ve které si i díky hattricku Tobiáše Kuchty vypracovali vedení 3:1. Hradečtí se i přes velmi dobrý výkon dokázali dostat na dostřel až ve třetí části, kdy se jim podařilo i vyrovnat. Jenže hosté se záhy vrátili do vedení, které už nepustili, naopak ho navýšili gólem do prázdné branky.

Úvodní třetina nabídla čtyři góly, včetně hattricku

Hned zkraje zápasu se do šance dostal Jan Nevšímal, který vystřelil z kruhu, hostující brankář ho však vychytal. Hradečtí dobře napadali, z čehož vytěžil dobrou šanci Jaroslav Prášek, gólmana Nowaka nepřekonal. Záhy padl první gól, když hosté ujeli do přečíslení 2 na 1, které gólově zakončil Tobiáš Kuchta – 0:1.

Lvi však zanedlouho odpověděli, když skvělou přihrávkou zpoza branky našel Matěj Beneš svého bratra Michala Beneše, jenž se zblízka nemýlil. Olomoučtí si však brzy vzali vedení zpět, v přesilovce se do odkryté branky trefil znovu Tobiáš Kuchta – 2:1. Právě Tobiáš Kuchta poté dokonce zkompletoval hattrick, když se nejlépe zorientoval před brankou Mountfieldu – 1:3.

Druhá třetina gól nenabídla, šance však k vidění byly

Úvodní minuty druhé třetiny se nadále odehrávaly ve velmi rychlém tempu, ani jeden z týmů nedokázal soupeře výrazněji zatlačit v jeho obranné třetině, často se hrálo ve středním pásmu. První velkou šanci měl tedy až Matěj Beneš, který se ocitl sám před brankou hostí, jeho pokus však schoval v lapačce Nowak.

Poté se do šancí dostávali hlavně Olomoučtí, Žalčík se vytáhl proti střele Michala Tomečka, jenž ujel hradecké obraně. Záhy se před hradeckým brankářem ocitl Patrik Sedláček, Mário Žalčík znovu předvedl velmi dobrý zákrok. K závěru třetiny předvedl hezké sólo z obranného pásma Jiří Klíma, projel celé hřiště a dostal se před soupeřova brankáře, ten však jeho bekhendovou střelu vychytal a skóre se tak neměnilo.

Třetí dějství nabídlo mnoho událostí

Po další bratrské souhře se v šanci ocitl Michal Beneš, v úniku trefil tyčku, jenže byl faulován, nařízeného trestného střílení se ujal Matěj Novotný, jenž však gólmana Nowaka nepřekonal. Poté skvělé zákroky předvedl také Mário Žalčík, jenž Mountfield podržel. Hradečtí brzy snížili, když Tomáš Brotánek nahodil puk od modré čáry, Jan Vencl nahození chytře tečoval a dostal Lvy na dostřel. Za necelou minutu už bylo vyrovnáno, David Pavič našel střílenou přihrávkou před brankou volného Vita Idžana, jenž poslal puk do proti pohybu brankáře - 3:3.

Hosté však záhy zareagovali, Martin Pigl prostřelil Mária Žalčíka a hosté se tak znovu dostali do vedení. Hradečtí se hnali za vyrovnáním, zkoušeli to v šesti, jenže gól nedali, zatímco hosté své vítězství potvrdili gólem do prázdné brány, trefil se Michal Tomeček. Zápas tak skončil výsledkem 3:5.