Zápasy mládeže
so 10.10.2020 | Jan Brůna

Neúspěšná přestřelka. Po juniorce padl s Motorem také dorost

Poslední zápasy před nucenou pauzou se dvěma nejstarším akademickým celkům nepovedly. A mohl za to stejný soupeř; po nezdaru juniorů podlehl Budějovicím i dorost, který většinu utkání musel dotahovat. Ačkoliv v závěru dohnal dvoubrankové manko, v prodloužení rozhodl Motor a odvezl domů dva body. Dorostenci Mountfieldu HK tak doma ani napočtvrté nevyhráli.

Třetinu plnou nepřesností ovládli Jihočeši

Hosté se na poslední zápas před nucenou pauzou evidentně těšili, vstoupili do něj totiž aktivně a prezentovali se rychlou hrou. Domácí se spíše bránili, tedy jen do první přesilovky, ve které mohli z předbrankového prostoru brzy trestat. Hradec zároveň s tím převzal otěže utkání, nebezpečnějším celkem však byly Budějovice. Hra se následně po úvodním bleskovém tempu trochu zklidnila, vyrovnaný duel ale stále brzdila řada nepřesností na obou stranách.

Pořádné šance byly k vidění od 10. minuty; samostatným průnikem se ukázal Matúš Gedeon. Dvě pumelice od modré čáry předvedl v přesilovce Pavel Šimek; stalo se tak před gólem Marcela Kříže, jenž se ve vlastním oslabení zmocnil puku a mezi betony brankáře zakončil – 0:1. Nečekalo se ovšem dlouho a o vyrovnání se postaral Matúš Gedeon. Ten obdržel pas před kasu a z první zavěsil – 1:1. Motor však znovu vedl, když se po nahození prosadil ještě Daniel Hála a stanovil skóre první části na 1:2.

Motor díky dvěma gólům za sedm sekund odskočil

Lvi vyrukovali do prostředního dějství s velkými šancemi, zatímco hosté se v úvodu spíše hledali. Hra se později stabilizovala a dopředu se dostávala obě mužstva, domácím se ovšem zvýšená aktivita vyplatila, když se ke kotouči probojoval Jiří Klíma a zavěsil pod horní tyč – 2:2. Jihočeši mohli rázem vést, to by ale musel Daniel Kotous místo střelby z nevýhodné pozice nahrávat.

Co se ovšem nepovedlo jemu, napravil ve 34. minutě Jan Vavřík, který od pravého mantinelu se štěstím propálil Andrého Lequina – 2:3. O pouhých sedm vteřin později Marcel Kříž sebral touš obraně, pověsil ho pod břevno a mohl jet slavit. Zato Kryštof Červenka musel pořádně koukat, když se po jeho návratu z kabiny skóre zastavilo už na 2:4. Hosté zároveň přinutili soupeřovy trenéry ke střídání gólmanů; Lequin přepustil své místo Janu Kasalovi. Tichou atmosféru přerušil ve 39. minutě až Jan Gaspar, jehož nádherné sólo přineslo snížení na 3:4.

Východočeši smazali dvougólovou ztrátu a srovnali na 5:5

Jakkoliv Budějovice do druhé dvacetiminutovky nastoupily spíše opatrněji, v té poslední na svého soupeře vlétly a připravily mu uvítání v podobě vstřelené branky. Tu zařídil podruhé v zápase Jan Vavřík, který na levé straně ujel všem bekům a zamířil přesně do šibenice u vzdálenější tyče – 3:5. Zcela vyrovnanou hru poté okořenilo pár menších potyček, rozhodčí si však pohlídali, aby se jim utkání nevymklo z rukou.

Slibnějších příležitostí ke změně stavu jsme se dočkali po vzoru předchozích period až ke konci, což dokumentoval mj. nadějný, leč neúspěšný únik Kříže. To na opačné straně se již pálilo ostrými, konkrétně Pavel Šimek, jehož prudká rána prorazila defenzivní val Motoru – 4:5. Velkou šanci sice spálil Lukáš Král, vadit mu to ale nemuselo, krátce poté se totiž z mezikruží o tyčku trefil Jiří Klíma – 5:5. Hradec se v závěru ještě mohl strachovat v oslabení, duel ovšem do nastavení dotáhl.

Richard Pitel rozsekl mač pro hosty

Prodloužení započalo velice opatrně, Hradečtí přes minutu pouze drželi puk na svých holích a vůbec ho nepůjčili soupeři, zároveň se však nikam nedostali. To se změnilo až v 62. minutě, kdy Gedeon přihrávkou nenašel spoluhráče z útoku a namísto toho se na druhé straně prosadil Richard Pitel, když si roztáhl strážce svatyně, poslal puk za jeho záda a rozhodl o výhře svého týmu 6:5.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Otakar Beran 0 0 0 0 2
Kryštof Červenka 0 1 1 0 0
Petr Fiala 0 0 0 -2 0
Jan Gaspar 1 0 1 0 0
Matúš Gedeon 1 0 1 -1 0
Jiří Klíma 2 0 2 1 0
Lukáš Král 0 1 1 -2 0
Tadeáš Kulhánek 0 1 1 1 0
Marek Mach 0 0 0 -1 0
Stanislav Pelikán 0 1 1 0 0
Jakub Řehák 0 0 0 1 0
Matyáš Sláma 0 0 0 -1 0
Lukáš Souček 0 0 0 -3 12
Pavel Šimek 1 3 4 2 0
Jan Trejbal 0 0 0 0 0
Jan Vencl 0 0 0 -1 2
Filip Žaba 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jan Kasal 27 18 2 16 88,89 0 0
André Antonio Lequin 34 13 4 9 69,23 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie