ne 8.9.2013 | Martin Voltr

Neúspěšné loučení s Evropou. Hradečtí podlehli Salcburku i v odvetě

Salcburk – Závěrečný víkend European Trophy hradeckým hokejistům štěstí ani body nepřinesl. Na domácí duel se Salcburkem chtěli alespoň co do výkonu navázat na soupeřově půdě, ale jejich jediná gólová radost přišla v první třetině z hokejky Martina Podlešáka. Zbytek utkání si podmanil domácí střelec Andreas Kristler, který hattrickem rozhodl o vítězství rakouského celku 4:1 a také o tom, že Mountfield HK v tabulce Severní divize obsadí poslední příčku za dvě vítězství z osmi zápasů.

Oba soupeři už delší dobu věděli, že na finálový turnaj Red Bulls Salute postoupit nemohou. Nakonec se v jejich evropské derniéře na ledě hokejové arény v Salcburku odehrál poklidnější zápas, než jaký viděli hradečtí diváci dva dny předtím.

První třetina ale nabídla úplně stejný výsledek jako v pátek. Po necelých jedenácti minutách šli rakouští hokejisté do vedení zásluhou Marka Cullena, bratra známějšího Matta z NHL, ale ani ne za dvě minuty na jeho trefu odpověděl hradecký obr Martin Podlešák – 1:1. Východočeši pak přestáli horkou chvilku ve dvojnásobném oslabení.

Od začátku druhé třetiny ale na ledě úřadovalo jedno jediné jméno. Branku, která se po závěrečném hvizdu se ukázala být vítěznou, vstřelil ve 28. minutě Andreas Kristler. A tentýž hráč stihl za deset minut dvůj druhý úder, kterým Salcburk hradeckým hokejistům odskočil – 3:1.

Hokejisté Mountfieldu sice od té doby ubránili dvojici přesilovek soupeře, ale i přes mírnou střeleckou převahu se ke kontaktní brance stále nemohli dostat. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny tak zkusili hru v šesti, která jim však nevyšla a velmi rychle přišlo definitivní rozhodnutí. Jak jinak než z hokejky Andrease Kristlera, jenž po Hoferově asistenci trefou do prázdné brány završil hattrick a určil výsledné skóre 4:1.