so 1.2.2020 | Klára Petrásková, Jan Brůna

Neúspěšný start Superpoháru. Junioři podlehli Olomouci 2:5

Junioři Mountfieldu HK vstoupili prvním únorovým dnem do nové soutěže – DHL Superpoháru, na jeho start se však hradeckým mladíkům nebude vzpomínat dobře. Olomouci vyšla skvěle první třetina a ačkoliv Lvi ve druhé části snížili na rozdíl jediné branky, porážce nakonec nezabránili. Mora se totiž v poslední periodě prosadila třikrát a došla si pro výhru. Kryštof Ouřada tak prožil ve východočeském dresu nepovedenou premiéru, jeho tým navíc podlehl Hanákům i potřetí v sezóně.

Olomouc ukázala lepší efektivitu v zakončení

Hradečtí mohli jít brzy po startu do vedení, když Poppelovi letěla na hůl nabídka zpoza brány, jenže domácí kapitán nedokázal v mezikruží neposedný puk zkrotit a ze střely z první tak sešlo. Štěstí však přálo hokejistům na druhé straně, a tak se skóre už ve 4. minutě přece jen otevřelo. Joshua James Mácha byl připraven u pravé tyčky a povedlo se mu procedit kotouč skrz brankářovu výstroj – 0:1.

Východočeši se nechtěli nechat zaskočit a pokračovali v útočné aktivitě, srovnání měl na hokejce Morong. Ten byl před Mokrým totiž úplně sám, než se však stihl s pukem na holi otočit, natáhl hostující gólman beton. Nevyužité zůstaly i hradecké přesilovkové šance, naopak Olomouc ve své dvojnásobné přesilovce znovu udeřila. Početní převahu využil Tomáš Krupa, jenž tak určil, že po dvaceti minutách vedli Kohouti 2:0.

Hradci se v jedné z mnoha přesilovek povedlo snížit

Ve druhé části hlavní sudí udělil hned pět menších trestů, čtyři z toho pro hráče Olomouce. První velkou šanci na úvodní domácí gól měl ale paradoxně Tecl při jediném oslabení, kdy se dostal do samostatného úniku, jeho bekhendovou kličku však parádně zlikvidoval Mokrý. V následných početních výhodách se Hradečtí do tak velkých šancí stále ne a ne dostat, při hře pět na pět pak mohli dokonce inkasovat.

Kořenek totiž mířil do horního rohu a Sajdl musel bleskově vytáhnout rameno, proti Štědrého dorážce do napůl odkryté klece zase na poslední chvíli strčil hokejku Voňka. Když už se prostřední třetina pomalu chýlila ke konci, Východočeši se přeci jen v další početní převaze dočkali. Martin Pěnčík využil od modré čáry clony před brankářem a svou ranou ztenčil moravský náskok – 1:2.

Lvi skóre nedotáhli, Olomouc si body zajistila třemi góly

V prostřední části soupeřův náskok ztenčili, v té poslední jej chtěli hokejisté Mountfieldu smazat úplně. Poppel z pravého kruhu o kousek minul bližší růžek, Šedivý zase ideálně nezpracoval nahrávku v mezikruží a Mokrý se stihl proti jeho ráně přesunout s betonem. A pak hradecké naděje rázem klesly, během dvou minut totiž Olomouc přidala na svůj účet další dvě trefy. Matúš Hlaváč se trefil z blízkosti brankoviště, Joshua James Mácha zase využil početní výhodu – 1:4.

Jenže Hanáci se vzápětí nechali vyloučit a Lvi zesílili výhodu odvoláním brankáře, což se ukázalo jako dobrý krok. Petr Poppel se totiž dostal k odraženému puku a uklidil jej do odryté brány – 2:4. Stejnou výhodu zkusili domácí zahrát ještě v poslední dvouminutovce klání, tentokrát už ale hra šest na čtyři ovoce nepřinesla – David Kalač se dostal ke kotouči a přes půlku hřiště jej poslal do prázdné brány. Po výhře 5:2 si tak všechny body odvezla domů Olomouc, Hradec na Kohouty ani napotřetí recept nenašel.

Dalibor Ďuriš 0 1 1 -2 0
Martin Janda 0 0 0 -1 0