čt 21.9.2023 | Michal Jelínek, Šimon Zemánek

Nevydařené derby. Dorost na Dynamo nestačil a padl 2:7

Mladí Lvi nevstoupili do utkání vůbec dobře, už po dvanácti minutách prohrávali 0:3. Do pauzy sice snížil kapitán Tobiáš Vítek, Dynamo však ve druhé části přidalo další dva zásahy, a domácí se trefili i zkraje finální periody. Poté skóroval také Mountfield zásluhou Ondřeje Páleníka, poslední slovo však měly opět Pardubice. Dominik Drábek dokonal hattrick a rozhodl o výhře svého celku 7:2. Hradečtí si můžou spravit chuť v sobotu, doma hostí Porubu.

Úvodní branka rušné první třetiny, která nabídla svižnou hokejovou podívanou, padla po pěti minutách hry. Pardubice šly do vedení po gólu Davida Krčála, který se díky usměrnění Mackova zakončení do sítě trefil v tomto ročníku už poosmé.

O dvě a půl minuty později to bylo 2:0, když rychlý protiútok domácích zakončil vstřelenou brankou Václav Joska. Ve 12. minutě poprvé skóroval Dominik Drábek, jenž zvýšil na 3:0 ze zdánlivě překombinované situaci v přečíslení. Vzápětí vystřídal královéhradeckého brankáře Vojtěcha Petříka náhradník Marek Záruba.

Ve 14. minutě dostalo Dynamo díky trestům Pánka a Páleníka výhodu dvojnásobné přesilovky, jenže brzy se nechal vyloučit i pardubický kapitán Rolinek. Svěřenci trenéra Vojtěcha Faltyse početní převahu čtyř proti třem nezužitkovali a následně sami v oslabení inkasovali. Jinak kvalitně chytajícího Matěje Tuláčka překonal z brejku jeden z nejaktivnějších hráčů hostujícího celku Tobiáš Vítek.

K obratu ovšem nedošlo. Pět a půl minuty po přestávce vrátil dorostencům z města perníku třígólový náskok Vít Macek, přestože v tu chvíli seděl na trestné lavici jeho spoluhráč Jindřichovský. Nejproduktivnější útočník družstva přidal v derby do své sbírky ještě jeden gól. Záruba nedokázal odrazit kotouč do bezpečí, a tak ho za brankovou čáru dorazil právě Macek. Průběžný stav tedy upravil na 5:1.

Nedlouho po startu třetí třetiny, konkrétně ve 42. minutě zápasu, se podruhé mezi střelce zapsal Drábek. V tu chvíli bylo jasné, že otočit skóre z 6:1 představovalo pro hosty velice náročný úkol. Přesto Mountfield zabojoval a ve 48. minutě dal v oslabení snižující branku Ondrej Páleník.

Gólman Tuláček si však minutu nato spravil chuť, protože při trestném střílení vychytal Vondrušku. Konečný výsledek 7:2 stanovil zásah čtrnáctiletého Drábka, jenž v 56. minutě z rychlé ofenzivní akce završil hattrick.

Marek Záruba 48 27 4 23 85,19 0 0

Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Škoda gólu na 3:1 a následných pár minut, kdy jsme trochu vypadli z tempa. S ofenzivní částí hry a samozřejmě s výsledkem 7:2 jsme spokojení.