so 17.2.2024 | Šimon Zemánek

Nevydařený mač. Dorostenci po pauze nestačili na Rideru 1:5

Mládežníci zpod Bílé věže se po čtrnácti dnech opět vrátili do akce, domácí duel se jim ovšem příliš nevydařil. Hradečtí trefou Patrika Hendrycha dokázali odpovědět na brzký gól hostí, Ridera si ovšem vzala vedení zpět, navíc ve třetí třetině hattrick zkompletoval Ladislav Svozil. Lvi poté zkusili hru v šesti, ovšem popáté inkasovali, a tak padli 1:5.

Na úvodní trefu klání jsme nemuseli dlouho čekat, už po přibližně dvou a půl minutě ujel do brejku Marek Hofman, jemuž se ještě skórovat nepovedlo, v následném závaru před brankou ale jeho práci dokončil Ladislav Svozil, ten po zemi zasunul puk za Petříka – 0:1. Mládežníci Ridery, jenž předchozí den schytali debakl 1:9 od Bruslařů, byli nabuzeni brankou a záhy mohli přidat další, Olaf Zachariasz z kruhu ale těsně minul levou tyč.

Obraně domácích ale dělal velké potíže především aktivitou hýřící Marek Hofman, který se nejednou prokličkoval mezi zadáky soupeře do kvalitní pozice, na Petříka si ovšem nepřišel. A tak se gólu dočkal i Mountfield, pohlednou souhru prvního útoku Hendrych-Frolík-Vítek přesně zakončil první jmenovaný po pobídce od Filipa Frolíka do odkryté klece. „První třetina byla z naší strany kvalitní, hráli jsme dobře, poté se naše hra nějak rozpadla,“ komentuje debutant v Extralize dorostu Tomáš Šanc.

Druhá perioda byla na šance velmi skromná, i přes čtyři početní výhody. Aktivnější byli svěřenci Jiřího Janouška mladšího, ti ovšem ze své převahy nedokázali vytěžit úspěch. Navíc, hosté hrozili z brejků, jako když dopředu vyrazil Michael Nazad. Kapitán Ostravanů obkroužil klec, ovšem touš zametl pouze do konstrukce svatyně. „Rozdíl mezi soutěžemi je obrovský, především v rychlosti hokeje a důrazu. Myslím si, že kvalitně dokážu číst a předvídat hru, naopak mám asi trochu rezervy ve hře do těla,“ odhaluje debutant ročníku 2008.

Moravany však zahozená možnost nemusela mrzet, ke konci dějství ubránili oslabení a jako bonus přidali i další trefu. Martin Hofman vyhodil kotouč, ten nejrychleji dojel opět Michael Nazad. Hráč s číslem 43 se prosmýkl kolem svého soka a razantní střelou nad rameno poslal svůj tým do vedení – 1:2.

Ridera ovšem naděje Lvů na obrat rychle zkomplikovala, po osmnácti sekundách třetí části se podruhé v mači zblízka prosadil Ladislav Svozil ranou do horních pater klece. Domácím se příliš nedařilo, a tak opět udeřili hosté. V přečíslení ujeli dva hráči v modrém na samotného Vojtěcha Petříka, Michael Nazad naservíroval puk Ladislavu Svozilovi, jenž chladnokrevně zkompletoval hattrick – 1:4.

Východočechům to v koncovce nelepilo a pro hru bez brankáře se rozhodli necelých pět minut do konce. V ní tým zpod Bílé věže zamkl soupeře v pásmu a dokázal mu na chvíli slušně zatopit pod kotlem, ovšem bez zářezu. Zatímco Ostravané se ještě jednou trefili, Adam Daněk zacílil ze středního pásma do prázdné klece. Více se už nestalo, hosté tedy vyhráli 5:1. „Byl to úplně jiný hokej, než na který jsem zvyklý, moc jsem si to užil. Ale přece jenom nejsem úplně šťastný, když jsme prohráli,“ mrzí mladého obránce.

Jak se vůbec start hráče, jenž letos působí na střídavém startu v Chrudimi, seběhl? „Že budu hrát, jsem se dozvěděl na začátku týdne. Normálně s kluky trénuju, parta je tady skvělá, což mi premiéru určitě ulehčilo,“ těší „Šancíka“. Jak to vypadá s jeho dalším nasazením? „Nastoupím ještě asi do nedělního utkání proti Třinci, potom se uvidí, ale nejspíš se vrátím do Chrudimi,“ uzavírá Tomáš Šanc.

Filip Frolík 0 1 1 -1 2