čt 4.10.2012 | Martin Voltr

Nováček z Tábora neměl nárok, mladší dorostenci ho přejeli osmi góly

Ve čtvrtek nemohli mladší dorostenci přemýšlet o ničem jiném než zisku tří bodů ze zápasu s jasně posledním Táborem. První třetinu ještě soupeř udržel bez inkasování, ale poté se už hradecký tlak a šance nekompromisně promítly do skóre. V nejlepší pasáži dokázali Hradečtí vstřelit čtyři góly za dvě a půl minuty. Tábor od inkasované desítky uchránilo jen to, že hradečtí trenéři dali hodně prostoru mladým hráčům. Své premiérové branky za mladší dorost tak zaznamenali Štěpán Matějček a František Hnik.

Na gól se prvních dvacet minut jen čekalo

Tábor se za svůj vstup do utkání nemusel vůbec stydět. Po čtyřech minutách si v přesilovce vypracoval obrovskou šanci, mezi kruhy se zjevil úplně volný Milan Kalaš, ale zastavil ho beton brankáře Patrika Červeného. Ten samý hráč ještě pár minut nato neuspěl v přečíslení.

Od poloviny první třetiny se však už gólové šance počítaly jen na kontě hradeckých mladíků, soupeř prakticky vyklidil pole. Ovšem s výjimkou brankáře Michala Nováka. Ten uhasil rychlou kombinaci trojice Hradečáků a poté také možnosti Radovana Pavlíka. Nejprve mu zabránila ve skórování i tyč, těsně před sirénou zase nedotáhl do úspěšného konce svůj průnik a bekhendovou kličku.

Hradečtí spustili kanonádu

Stačilo ale pouhých 24 sekund druhé části, aby se ukazatel skóre pohnul tím směrem, kterým měl. Tomáš Zahradník seřídil v levém kruhu svá mířidla přesně a brankář ještě dlouho koukal, kterým koutem mu puk prošel. Ve 27. minutě pak Tomáš Hofman vymetl druhý růžek a vůbec mu nevadilo, že jeho tým hraje v oslabení – 2:0.

Tou dobou už gólovky domácích přicházely zhruba v minutových intervalech. Dvě z nich nevyužil kapitán Tomáš Zahradník, jenž si však spravil chuť ve 35. minutě po sólu zakončeném střelou pod břevno. Táborská obrana už zkolabovala, což hned v následující minutě potvrdil svou první extraligovou brankou Štěpán Matějček a za dalších 16 sekund jeho počin napodobil František Hnik – 5:0.

Michalu Novákovi už tohle tornádo stačilo a přepustil místo v brance svému jmenovci Romanu Novákovi, který si ale hned v následném oslabení vybral slabší moment. Na střelu Adama Čecha od modré čáry sice dobře viděl, přesto mu výstrojí propadla do sítě – 6:0.

Přesilovou hru si vzápětí zkusili i Jihočeši, kteří už také nastupovali proti jinému brankáři. Michael Weiss nahradil Patrika Červeného po čtvrtém gólu prakticky bez jakékoli pozornosti, ale v silnější pasáži hokejistů Tábora si ji už zasloužil. Vychytal hned dvě šance osamoceného Jana Vlka.

V poklidu za třemi body

Postupem času byli na ledě víc a víc vidět ti méně zkušení členové hradeckého kádru. Táboru se v úvodu třetí části nedala upřít aktivita, kterou ale zase utlumilo otěvřené okno v obraně a hradecký trest. Možná i rozhodnutý stav způsobil, že Martin Hejna si v gólové pozici v klidu počkal, až mu Roman Novák odklouže, a až pak zakončil do odkryté klece – 7:0.

Jiní hráči v podobných pozicích tolik času a volnosti neměli, takže další nárůst skóre se oddaloval. To ale jen do 53. minuty a dvojnásobné přesilovky, při níž Hradečtí nadvakrát narýsovali kombinaci pro připraveného Nicolase Bureše, který podruhé už propálil bezmocného brankáře – 8:0. Východočeši sice na dvouciferné skóre nedosáhli, ale mrzet je to určitě nemusí.