Zápasy mládeže
pá 3.3.2023 | Šimon Zemánek

Nula Petříka a hattrick Novotného. Dorost porazil Porubu 4:0

Akademici zpod Bílé věže nakročili za druhou výhrou v řadě již v úvodním dějství, kdy se trefil Ondřej Páleník. V prostřední dvacetiminutovce přidal dva slepené údery Adam Novotný, jenž v závěru utkání, po třetí asistenci Dominika Pavlíka, zkompletoval hattrick. Kvalitní výkon podal také Vojtěch Petřík, který vychytal nulu. Svěřenci Václava Pánka tak zvítězili 4:0.

Úvodní dějství vyhráli domácí

Hradečtí chtěli navázat na poslední vítězné utkání proti Zlínu a do utkání vstoupili aktivně. Záhy mohl skóre otevřít Dominik Pavlík, avšak z mezikruží zamířil pouze do betonu brankáře Poruby. Na druhé straně na Petříka najížděl Mykyta Bodnar, hradecký gólman však jeho zakončení vystihl a pokryl. Mountfield byl aktivnějším celkem, z čehož mohl vytěžit úvodní branku duelu, když se sám před svatyní soka ocitl Pavlík, jemuž však nesedlo zakončení.

Velmi aktivním Lvem byl také Adam Novotný, který nejprve zblízka po efektivní kličce nezasunul puk do sítě. Nato pálil z kruhu pouze do lapačky Samuela Sobola. Záhy se už domácí přece jen dočkali, Tobiáš Vítek pěkně obešel soupeřovy obránce a neservíroval touš volnému Ondřeji Páleníkovi, který zblízka zavěsil z první – 1:0. Poruba mohla vzápětí srovnat, jenže Olaf Zachariasz před odkrytou klecí trefil pouze ležícího Petříka. Ten si poradil i s následným únikem Tomáše Hansela.

Východočeši navýšili svůj náskok

Hned zkraje prostřední periody zahrozili Ostravané, maskovaný muž Mountfieldu si s nepříjemnými projektily poradil. Následně hráli hosté přesilovku, avšak největší možnost měl domácí Novotný, když najížděl sám na branku Poruby. Sobol jeho záměr přečetl a skóre se neměnilo. To už ale neplatilo po akce za několik okamžiků.

Pavlík prostrčil kotouč na Adama Novotného, který poslal Sobola na druhou stranu a bekhendovým blafákem zvýšil náskok Lvů. Brzy si Adam Novotný dal repete, když ho pasem od mantinelu vybídl Vojtěch Aschenbrenner a hráč s číslem 16 tvrdou ranou k tyči upravil na 3:0. V závěru periody Oleksii Jevtěchov zasáhl nedovoleně do hlavy Josefa Janečka a vyfasoval trest na pět minut.

Adam Novotný završil hattrick

Na začátku finálního dějství vystřídal v brankovišti Poruby Samuela Sobola David Turoň, který se okamžitě musel mít na pozoru kvůli početní převaze Východočechů. Ta však nebyla příliš nebezpečná. Domácí se do výraznější příležitosti nepropracovali, a tak se stav svítící na ukazateli skóre nezměnil.

Ten nezměnila ani přesilovka hostí 5 na 3, kterou Hradečtí dokázali ustát bez úhony. Stavem zápasu tak pohnula až tradiční souhra tohoto utkání, Dominik Pavlík našel před brankou nikým neobsazeného Adama Novotného. Ten se vyhnul brankáři a zkušeně zasunul touš do odkryté klece – 4:0. V samotném závěru utkání ještě Mathyase Hlaváče zblízka vychytal Petřík, který tak potvrdil své čisté konto.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 1 1 2 0
Filip Brzák 0 0 0 0 0
Tadeáš Burda 0 0 0 0 0
Štěpán Černý 0 0 0 2 2
Patrik Hendrych 0 0 0 1 0
Josef Janeček 0 0 0 1 0
Marek Mráz 0 0 0 2 0
Adam Novotný 3 0 3 3 0
Ondřej Páleník 1 0 1 1 2
Jan Pánek 0 0 0 0 0
Dominik Pavlík 0 3 3 3 0
Filip Samek 0 0 0 1 0
Tobiáš Vítek 0 1 1 1 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Petřík 60 30 0 30 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie