so 11.9.2021 | Petr Koval

Nula v zádech a dva hattricky. Dorost rozstřílel Kobru 13:0

Po první úspěšné prověrce na ledě Sparty si svěřenci Václava Pánka na domácím ledě s chutí zastříleli. Hattrick proti Kobře zaznamenali Pavel Šimek a Lukáš Král. O nulu se podělilo duo Jan Kasal s Vojtěchem Mrázkem. Utkání rozhodla už první třetina, kdy Mountfield odskočil na rozdíl pěti branek. Pražané nakonec odjeli z východních Čech s debaklem 0:13.

První dvacetiminutovka nabídla pět branek

Do prvního domácího duelu sezóny vstoupili Lvi velmi aktivně a hned v úvodu zamkli svého soupeře v jeho obranné třetině. V první velké šanci se ocitl Hora. Hradecký útočník ale minul poloodkrytou klec. Hradec pokračoval ve svém tlaku, do dobré střelecké pozice vybruslil Klíma, ale Bašta zatím držel svůj tým. A to až do chvíle, než to na sebe vzal Pavel Šimek, který prudkou ranou ze slotu otevřel střelecký účet. O necelé tři minuty později navýšil skóre Marek Mach. Útočník Lvů byl dobře postavený u levé tyče a po střele Pavlíka, která se odrazila od hrazení, zasunul puk za Baštu – 2:0.

Východočeši byli nadále výrazně aktivnější. Když už přišla střela na domácí klec, Kasal jistě zakročil. Na druhé straně se skvělým zákrokem blýskl i jeho kolega. Mach vystihl přihrávku v obranném pásmu a ujel s Jónem dva na jednoho. Proti Jónovi se ale brankář skvěle přesunul. Další šance Hradeckých však skončila brankou. Na 3:0 zvýšil střelou od modré Filip Samek. Gólové hody pokračovaly. Nejprve se z prakticky totožné akce jako při úvodní brance prosadil Lukáš Král a po něm na 5:0 uzavřel dvacetiminutovku Pavel Šimek, který projel celé hřiště a tak trochu symbolizoval rozdíl mezi kvalitou obou mužstev.

Jednostranný duel pokračoval

I druhá perioda začala stejně jako ta předchozí. V čase 21:08 dokonal hattrick Pavel Šimek. Šikovný forvard naznačil v situaci dva na jednoho přihrávku a poté překonal gólmana střelou mezi jeho betony. Hradec nepustil soupeře vůbec k ničemu a v útočném pásmu jasně přehrával často statickou formaci soupeře. Nekompromisní střelou z levého kruhu nad brankářovu lapačku navýšil stav na 7:0 Tomáš Hora, jenž si jistě zlepšil náladu po nevyužitých šancích z úvodu střetnutí.

Kobra nedokázala tvořit výraznější šance ani při vlastní přesilovce a rozdíl mezi soupeři byl nadále markantní. Krásnou rychlou akci, kdy puk putoval z hole na hůl, sehrálo trio Hora–Vencl–Lukáš Král. Poslední jmenovaný měl lehkou práci, když doklepl kotouč do prázdné brány – 8:0. První minuty v nejvyšší soutěži dorostu zaznamenal od 34. minuty brankář Vojtěch Mrázek. Jeho spoluhráči nadále navyšovali skóre. Do prázdné klece po střílené přihrávce Burdy doklepl kotouč za záda Simona Jiří Klíma – 9:0.

Mountfield dokráčel pro vysokou výhru

Tým z hlavního města dokázal zahrozit hned v první minutě třetího dějství. Puk vyplaval ze skrumáže před brankou ke Kovářovi. Útočník hostů ale zamířil pouze do tyče Mrázkovy svatyně. To na druhé straně Mountfield opět uspěl. Pohlednou akci Hradeckých doklepl do odkryté klece kapitán Jan Vencl, čímž zaokrouhlil počet branek na deset. Druhý hattrick Lvů zapsal Lukáš Král, který se individuální akcí prosadil v početní výhodě. Uplynulo třiadvacet vteřin a Tadeáš Burda zvýšil na 12:0.

Kobra dostala v druhé polovině třetí třetiny výhody přesilových her v krátkém sledu. Pražané se zvládli usadit v útočném pásmu, jenže všechny pokusy včetně střely Seidlera z mezikruží lapil Mrázek. Hradec zahrozil i v oslabení. Vencl předložil kotouč Jakubu Jónovi, jenž překonal přesunujícího se brankáře. V posledních vteřinách utkání byl tvrdě atakován Nácovský, se kterým to zpočátku nevypadalo vůbec dobře, obránce však zvládl odejít po svých. Nic dalšího se už nestalo, Hradec tak zvítězil vysoko 13:0.