pá 12.8.2005 | Lukáš Souček

O první prohru juniorů se postarala Olomouc

Po výhře na ledě Jihlavy přivítali Východočeši v Hradci Králové extraligové mužstvo Olomouce. I přes velkou střeleckou převahu hostů se domácím podařilo vstřelit první branku. Postaral se o ní Jan Vlašín, když pohotově dorazil střelu Martina Petružálka. Vyrovnání si hosté nechali na závěr první třetiny, ale hned po čtvrthodinové pauze o něj znovu přišli zásluhou Václava Petra, který šikovně tečoval střílenu přihrávku Martina Dulovce. Hradeckým ale také radost z vedení nevydržela příliš dlouho. Ve 37. minutě totiž prohrávali 2:3 a stav utkání rychle musel napravit Jiří Šimoníček, jenž využil souhry Ondřeje Kosiny a Ladislava Lučana. Bohužel se ale hosté na začátku třetí dvacetiminutovky dostali do jednobrankového vedení, které udrželi až do samotného konce. Zajímavým prvkem čtvrtého přípravného utkání byl tah trenéra Táborského. Ten totiž na páteční zápas povolal všechny zdravé hráče, a tak měl k dispozici až šest pětek.