so 25.11.2006 | Pavel Illich

O těsné prohře juniorů se Spartou rozhodla jediná branka

Po čtvrtečním senzačním vítězství na ledě lídra z Českých Budějovic pomýšleli hradečtí junioři na další úspěch na domácím ledě. Jako v předešlých utkáních se Spartou byla k vidění vyrovnaná hra obou mužstev. Hradečtí ve druhé třetině sice přečkali pětiminutové oslabení, avšak o osudu zápasu rozhodla jediná branka hostí deset minut před koncem.

Přesilová hra Hradce hned po 23 vteřinách hry úvodní branku nepřinesla, stejně tak, jako celá první třetina zápasu. Hradečtí, podpořeni nečekaným vítězstvím z minulého kola, se srdnatě drali za dalším vítězstvím, ale Vajnerova branka jejich nájezdům odolávala. Neméně úspěšný byl však i domácí brankář Brož na druhé straně. Přestože Sparťané byli v úvodní části mírně střelecky aktivnější a měli k dispozici tři přesilové hry, tak ani oni branku v úvodní části nevstřelili.

Druhá část se nadále nesla v duchu vyrovnané hokejové bitvy, s čímž kontrastovala narůstající nervozita na holích obou soupeřů. Na to doplatil hradecký obránce Samec, který za svůj nesportovní zákrok inkasoval od hlavního rozhodčího trest do konce utkání. Sparta si však s dlouhou početní výhodou nedokázala poradit mimo jiné díky spolehlivě chytajícímu Brožovi. Navíc o část této přesilové hry se hráči Sparty sami připravili vlastním nedovoleným zákrokem. Ani při hře 4 na 4 branka nepadla, tak i po čtyřiceti minutách diváci branku neviděli.

Čekání na úvodní změnu stavu trvalo i v závěrečné části, v jejímž úvodu Pražané nevyužili ani svojí další přesilovou hru. První a zároveň jediná branka utkání nakonec padla až v čase 49:22, kdy Sparťané podnikli rychlý brejk do hradecké obrany a přihrávku Škalouda úspěšně dopravil do sítě kapitán Sparty Karel Ton. K vyrovnání skóre měl následně Hradec ještě dvě příležitosti. Nejprve se domácí dostatečně nezorientovali před brankou při zmatcích v obraně soupeře. A když i Ropický promáchl před odkrytou brankou, mohli se Sparťané radovat z nejtěsnějšího vítězství na hradeckém ledě.