so 11.12.2021 | Jan Brůna

Obrat a první výhra v nadstavbě. Dorost porazil Vítkovice

První výhra v druhé části sezóny a tři body do tabulky! Dorostenci Mountfieldu HK přivítali na domácím ledě poslední Vítkovice, které do půlky zápasu mladé Lvy přehrávaly, poté ale Východočeši zvýšili aktivitu a dokázali otočit nepříznivé skóre. Po obratu se tak dočkali úvodního vítězství, a to v poměru 3:2.

Svižné tempo, ale žádný gól. Ridera nevyužila převahu

Domácí potřebovali proti posledním Vítkovicím bodovat a nakročeno k tomu neměli špatně, když zaznamenali o poznání lepší vstup do utkání než soupeř. Ostravané se však postupně vyrovnali svému tabulkovému sousedovi a dalo by se říct, že zanedlouho převzali otěže zápasu.

Velmi slušné tempo však brzdila zakázaná uvolnění či ofsajdy, ovšem i přes to bylo k vidění několik zajímavých střel. Největší šanci měl zřejmě Markus Saxa, jenž mohl skórovat po nedorozumění v zadních řadách Mountfieldu. Nestalo se, a jelikož Hradec své možnosti také neproměnil, zůstalo skóre bezbrankové.

V prostřední třetině se trefili oba kapitáni

Mountfield chtěl po úvodní části, kdy byl lepší ostravský celek, rozhodně přidat na důrazu i přesnosti. S prvním jmenovaným prvkem hry to však přehnal a hosté brzy dostali přesilovku, kterou využil Jakub Fibigr. Ten si najel před kasu a vystřelil bezchybně ke vzdálenější tyči – 0:1. Jeho mužstvo to očividně nakoplo, jelikož Ridera pokračovala v tlaku.

Východočechy mohla povzbudit přesilovka 5 na 3, ta ale zůstala neproměněna a Lvi se museli pokusit o vyrovnání jinak. V dalších minutách ovšem mačkali soupeře v pásmu, což vyústilo až v gól Jana Vencla 44 sekund před sirénou. Domácímu kapitánovi nahrál parťák z lajny Lukáš Král a forvard s číslem 12 neměl se zakončením problém – 1:1.

Lvi dokonali obrat a dokráčeli k první výhře

Poměrně vyrovnaný průběh od počátku 41. minuty narušila dobrá šance Vencla, jenž se bekhendem pokusil překonat Jakuba Smolku. Východočeši sice možná působili lépe, byla to ovšem opět Ridera, která šla do vedení. Vojtěchu Matějkovi se v přesilovce povedlo obloučkem překonat ležícího Jana Kasala a zvýšit na 2:1 z pohledu hostí.

Dále už se ale prosazovali jen svěřenci Václava Pánka. Osudnou pro Ostravany se stala 54. minuta, během níž se hráči zpod Bílé věže trefili dvakrát. Nejprve se během signalizované výhody dostal puk k Tomáši Horovi, jenž zavěsil pod horní tyč a srovnal na 2:2. A o obrat se jen o 32 vteřin později postaral Lukáš Král, který střelou do protipohybu brankáře potrestal vyloučení hostů. Ti si z Hradce odvezli těsnou prohru 2:3, naopak Lvi se mohli radovat poprvé v nadstavbě.