Zápasy mládeže
pá 30.9.2022 | Daniel Fekets, Tomáš Prodělal

Obrat se nekonal. Junioři nestačili na Olomouc 2:4

Zápasové menu

Hradečtí chtěli v Olomouci získat první venkovní výhru v sezoně. Lvi byli od začátku zápasu aktivnější, góly však dávali pouze Kohouti, a tak ve 30. minutě svítilo na ukazateli v „Plecharéně“ skóre 4:0 pro domácí. Hostům paradoxně pomohla vlastní oslabení, ve kterých díky brankám Matěje Novotného a Jana Nevšímala zadělali na drama. Ve třetí třetině Jan Kasal v hradecké brance držel fantastickými zákroky svůj tým na dostřel, jeho spoluhráčům už se ale vyrovnat nepodařilo. Východočeši tak odjeli domů s prázdnou.

Ve 4. minutě se do šance z levého křídla dostal Kusak, na brankáře Tichého si ovšem nepřišel. O chvíli později na druhé straně kluziště ujel Novotný, gólman Nowak bez problémů zasáhl lapačkou. První branku mohli přítomní diváci vidět v 8. minutě, kdy Marek Matašovský vymetl horní růžek – 1:0. V 11. minutě bylo v táboře domácího celku ještě veseleji. Sedláček posunul na modré čáře na Šimona Grocha, který se trefil dokonale – 2:0. V další části první periody byli aktivnější hosté, tutovky Michala Beneše, Práška či Idžana zůstaly nepotrestány.

První vážnější šance ve druhém dějství se udála až po šesti minutách, kdy sám na Nowaka pádil Matěj Beneš, avšak olomoucký muž v masce se opět zaskvěl. Hned z následné akce Kohouti udeřili potřetí, tentokrát zásluhou Václava Kočího – 3:0. Po třetím gólu vystřídal Tichého v brance Východočechů Kasal, který ale inkasoval poměrně záhy, když jej v přesilovce prostřelil parádní ranou od modré čáry Michal Tomeček – 4:0. Jelikož se jednalo o čtyřminutovou přesilovku, tak Kohouti v početní výhodě pokračovali, jenže vzápětí Hradec Králové snížil díky Matěji Novotnému – 4:1.

Zkraje 35. minuty zamířil na trestnou lavici hostující Giesl, ale domácí si opět nepohlídali unikajícího hráče a podruhé v utkání ve vlastní přesilovce inkasovali. Krásným průnikem středem se blýskl Jan Nevšímal – 4:2. V závěru druhé části Olomouc utkání pod kontrolou rozhodně neměla, ale Nowak už další skórování hostům nepovolil.

Ve třetí třetině už svěřenci Karla Berana a Mojmíra Trličíka s přehledem drželi své dvoubrankové vedení. Několikrát mohli zvýšit, ale Kusak nebo Kučera se branky nedočkali i kvůli perfektní práci Kasala. V závěru se už Mountfield ke hře bez gólmana nedostal, a tak Olomouc oslavila výhru v poměru 4:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beneš 0 0 0 0 0
Michal Beneš 0 0 0 0 0
Jan Boukal 0 0 0 0 0
David Brožek 0 0 0 0 0
Matěj Giesl 0 0 0 0 0
Matěj Havlíček 0 0 0 0 0
Jiří Klíma 0 0 0 0 0
Lukáš Král 0 0 0 0 0
Matěj Novotný 0 0 0 0 0
Marek Pelda 0 0 0 0 0
Šimon Táborský 0 0 0 0 0
Jan Vencl 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Tichý 0 0 0 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání