ne 11.1.2015 | Jan Picka, Martin Voltr

Obrat v poslední části zajistil mladšímu dorostu triumf v Plzni

Po těžkém derby s Pardubicemi čekal mladší dorostence zápas v Plzni, který rozhodně také neznamenal procházku růžovou zahradou. Indiáni šli ve druhé třetině dvakrát do vedení, nicméně o výsledku se rozhodovalo až v poslední části. Václav Maršík se nejprve postaral o vyrovnání a v 53. minutě zařídila Královským lvům šťastná trefa Denise Hladíka páté vítězství v řadě! Poslední tři duely přitom museli svěřenci trenéra Tomáše Martince otáčet, čímž prokázali svůj charakter.

Převaha hradecké party k vedení nevedla

Úvodní třetina duelu mezi Plzní a Hradcem Králové nabídla velmi svižný hokej, nesla se však i v duchu řady nepřesností. Začátek zápasu byl stanoven na nedělní dopoledne, nicméně hra nevypadala vůbec ospale, ba naopak. Více ze hry měli již od první minuty hosté, kteří indiány tvrdě dohrávali a nepovolovali jim pořádnou rozehrávku. Domácí brankář Radek Červenka čelil několika pokusům, rány ho však příliš neohrožovaly, neboť plzeňská obrana fungovala bezvadně.

První vážnější šanci měl na své hokejce hradecký útočník Vojtěch Síla, jenž mohl dorazit kotouč do prázdné branky. Nedostal se však k puku včas a Plzeň situaci přežila. Další obrovskou možnost si vypracovali opět Lvi z Hradce Králové, kteří už se dokonce radovali ze vstřelené branky. Rozhodčí jim však radost sebral a rozpažil, neboť Denis Hladík trefil z mezikruží pouze tyč plzeňské svatyně. Jedinou vážnější střelu indiánů si připsal Krystl, s tou si však hostující brankář Kouba poradil. První třetiny nenabídla ani jedno vyloučení a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Hra nabrala na nervozitě

Prostřední část zápasu nabídla velké množství zajímavých událostí. Rozhodčí začal trestat téměř všechny fauly, a díky tomu začaly padat branky. O tu první se v přesilovce 5 na 3 postaral domácí útočník Jakub Pour. Indiáni sice hráli v početní výhodě velice špatně, nakonec se však radovali z gólu, to když si jeden z hradeckých obránců nešťastně srazil puk do vlastní sítě – 1:0.

Hra poté začala mít ještě větší grády. Po faulu Váni se na ledě strhla bitka, ve které byli nejaktivnější Hajžman se Šaldou. Hosté tedy dostali možnost hrát přesilovku a povedlo se jim srovnat. Ke kotouči se dostal Michael Gaspar a přesně umístěnou ranou překonal Radka Červenku. Vyhrocenou druhou třetinu však nakonec ovládli Plzeňští. Petr Eret obdržel skvělou přihrávku zpoza branky a krásnou střelou pod víko nedal Koubovi šanci – 2:1.

Lvi se nenechali zahanbit a skóre otočili

Poslední část utkání nabídla zkraje třetiny spíše opatrný hokej. Hradec se tlačil do útočení, ale Plzeň velice zodpovědně bránila a hosty do vyložených šancí moc nepouštěla. Lvi se však vyrovnání přece jenom dočkali. Indiáni šli do čtyř a po skvělé akci se prosadil Václav Maršík. Hra poté opět nabrala strhující tempo, oba týmy přestaly hrát opatrně a zařadily na vyšší rychlostní stupeň.

Obě mužstva si vypracovala několik zajímavých šancí, ale brankáři Červenka a Kouba předváděli skvělé zákroky. Ujala se až nenápadná rána hradeckého Denise Hladíka, jenž si najel do útočného pásma, se štěstím udržel kotouč a vyslal ho směrem na plzeňskou branku. Touš byl několikrát tečovaný a nakonec skončil za Červenkovými zády! Lvi se tak poprvé v zápase dostali do vedení, které si už vzít nenechali a Plzeň nakonec porazili 3:2.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929):
Utkání jsme prohráli kvůli našim chybám. Vedli jsme 2:1, poté jsme ale nechali soupeře vyrovnat a nakonec jsme dostali i třetí gól. Nesmí se to stávat, je to pořád dokola, takže je to špatné. Hradec je těžký soupeř, jsou důrazní a dobře hrají v obranném pásmu. Občas se snaží zdržovat, často drží puky u mantinelu a nesnaží se hrát, což je škoda.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Další těžký zápas, kluci se museli úplně vydat. Plzeň hraje důrazný, fyzický hokej, plný osobních soubojů. Někdy až na hraně pravidel. Ale i takové zápasy mohou kluky posunout výš, v takových zápasech se nejvíce ukáže charakter každého z nich. Musíme je pochválit, že se dokázali semknout a po týmovém výkonu, byť trochu se štěstím, v Plzni zvítězit.