Zápasy mládeže
so 20.1.2024 | Vojtěch Červený, Šimon Zemánek

Obrat v poslední minutě! Dorostenci zdolali Bruslaře 3:1

Zápasové menu

Po bezgólové úvodní periodě zápasu otevřeli skóre střetnutí Středočeši, ve 25. minutě se prosadil Filip Matějka. Lvi poprvé udeřili až na kraji třetího dějství, kdy se o vyrovnání postaral Tomáš Koklar. Jeho hlavní chvíle však teprve přišla, 47 sekund před koncem stejný hráč po vhazování pohotově zavěsil do horního rohu. V samotném závěru ještě přidal pojistku Filip Frolík, Východočeši tak zvítězili 3:1.

Bruslaři do utkání naskočili lépe, svého soupeře nepustili do 12. minuty ke střele a vypracovali si slibné šanci, v nichž však neuspěli. Nejprve se do dobré pozice dostal David Churáček, který před odkrytou brankou trefil jednoho z hostů. Další možnost domácích přišla po drobném nedorozumění mezi hostujícím brankářem Zárubou a jeho spoluhráči, ta však také nebyla využita.

Od tohoto momentu se hra vyrovnala a i královehradečtí Lvi začali dobývat mladoboleslavskou svatyni, nejprve ozkoušel pozornost Marka Skleničky Jan Pánek, jenž měl před brankou ještě svého spoluhráče, ale ten se k puku nedostal. Zanedlouho přišla další příležitost pro Hradec, tentokrát šlo o přečíslení dva na jednoho, v němž však taktéž hosté nebyli úspěšní. Královehradečtí hokejisté se pokusili zahrozit ještě před koncem první části, střelou z pravého kruhu mohli snadno otevřít skóre, nicméně pohotový Marek Sklenička podržel tým Mladé Boleslavi.

Do druhé dvacetiminutovky lépe naskočil tým z města automobilů, kterému se povedlo vypracovat si slibné šance, ale až v pořadí třetí skončila v síti, Filip Matějka se dostal k odraženému puku a přesnou ranou pod horní tyč otevřel gólový účet. Po první brance mohl druhou přidat spoluhráč Jakuba Kristka, který mu nádherně předal kotouč až na střed, ten ale trefil pouze mantinel za brankou královehradeckého Marka Záruby.

Velkou příležitost k dorovnání skóre dostali hráči Hradce Králové, kteří si zahráli v krátkém sledu tři přesilové hry, přičemž až ta třetí byla využita. Po střele Patrika Hendrycha se k odraženému touši dostal Tomáš Koklar, jemuž se podařilo zasunout kotouč za záda bezmocného Skleničky. Krátce po vyrovnávací trefě přišla pro Hradec Králové komplikace v podobě provinění Radka Vencla, jenž poslal svůj tým do čtyř.

Během přesilové hry se dostali Bruslaři do příležitostí, díky nimž si vedení mohli vzít zpět, během jedné z posledních šancí je dělily od vstřelení branky centimetry. Další možnost pro domácí přišla několik minut poté, David Churáček si sjel od levého mantinelu na střed a vypálil do horních pater branky Lvů, proti jeho pokusu vytáhl Marek Záruba ukázkový semafor. Před koncem základní hrací doby si Mladoboleslavští vypomohli zakázaným uvolněným a vhazovalo se tak po pravici Skleničky.

Východočechům se podařilo 47 vteřin před koncem základní hrací doby vyhrát vhazování, přistrčit puk na Tomáše Koklara, jenž pohotově vyslal střelu, která doplachtila až za záda bezmocného Marka Skleničky – 1:2. Svěřencům Jiřího Janouška mladšího se podařilo vsítit i třetí branku, ta definitivně rozhodla o tom, že tři body poputují do Hradce Králové, obdobně jako u první trefy hostů se podařilo Filipu Frolíkovi dostrkat odražený puk až do sítě. Mládežníci zpod Bílé věže se tak opět vrátili na vítěznou vlnu, z Mladé Boleslavi odvezli tři body po výhře 3:1

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Oliver Forejtek 0 0 0 1 0
Filip Frolík 1 0 1 1 0
Patrik Hendrych 0 1 1 0 0
Jakub Hornych 0 0 0 -1 0
Josef Janeček 0 0 0 0 0
Ondřej Páleník 0 2 2 2 0
Jan Pánek 0 0 0 2 0
Daniel Pavlík 0 0 0 -1 0
David Šichan 0 1 1 1 0
Martin Václavíček 0 0 0 -1 0
Radek Vencl 0 0 0 0 2
Tobiáš Vítek 0 0 0 0 0
Jakub Wališ 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Záruba 60 28 1 27 96,43 0 0

Ohlasy k utkání