so 22.9.2012 | Zdena Bobková, Martin Voltr

Obrat v posledních pěti minutách zajistil staršímu dorostu výhru nad Boleslaví

Pokud by starší dorostenci na ledě Mladé Boleslavi neuspěli, čekal by je pád na poslední příčku tabulky. Sobotní utkání zahájili lépe a po čtrnácti minutách využil Daniel Šeps přesilovou hru, domácí však ve druhé části vyrovnali a po přestávce dokonce otočili stav na svou stranu. Když už to ale začalo vypadat na třetí prohru Královských lvů v řadě, přišel jejich nápor a doslova parádní závěr! Daniel Voženílek dvěma góly v závěrečné pětiminutovce zajistil definitivní obrat a tříbodové vítězství.

Přesilovka pomohla Hradečákům k vedení

Utkání nabídlo velmi zajímavý a atraktivní hokej od obou celků. Královéhradecký Drahoš Jebavý ze začátku pěkně protáhl Ašenbrennera, když nejprve zkoušel od modré a podruhé pálil z levého kruhu. Boleslav byla ze začátku lehce pozadu a nechávala Lvy, aby nastřelovali puky do pásma, sama měla velký problém usadit se v útočné třetině. Hosté toho využívali a snadno se dostávali do přečíslení dva na jednoho. Individuální šance ale ke gólu nevedly.

Utkání nabídlo kromě jiného také nespočet vyloučených, celkem devět hráčů na každé straně. Hradečtí svou početní výhodu využili velmi brzy. Za podražení putoval ve 14. minutě na trestnou lavici boleslavský Jakub Plíšek. Hradec se usadil v útočném pásmu, křížnými přihrávkami nejprve rozhodil obranu domácích a Daniel Šeps střelou k tyči usměrnil puk do sítě – 0:1.

Posléze měla Boleslav co dělat, jelikož se musela bránit ve třech, když byli postupně vyloučeni znovu Plíšek a Nedbal. Přesilovou hru Východočechů tentokrát ubránila, ačkoli měl Ašenbrenner plné ruce práce. Do kabin tak oba souputníci odcházeli za nejtěsnějšího vedení hradeckého celku.

Vyrovnání bylo na světě

Druhou třetinu začínali domácí druhou částí přesilové hry, kterou ale nedokázali využít. Bruslaři si vytvořili tlak v polovině periody, když nejprve v akci dva na jednoho sjížděli Krupička s Němcem. Druhý jmenovaný vzal vše na sebe a vystřelil, Krupička chtěl vyraženou střelu dorážet, Müller po ní ale bleskurychle skočil a zabránil tak boleslavskému útočníkovi skórovat.

V závěru třetiny hráli přesilovou hru Hradečtí. Boleslavi se podařilo z tlaku vyprostit až v jejím závěru, ale chvíli poté domácí sami zařídili vyrovnání skóre! Ondřej Černý dostal do jízdy přihrávku Václava Krupičky a zakončil přesně do horního růžku – 1:1.

Hradecký snajpr se vzepřel osudu utkání

Rozuzlení celého zápasu přišlo tedy až ve třetí části. Na začátku třetiny šli do vedení domácí. Vojtěch Němec využil darovanou přesilovou hru, dostal přihrávku od Václava Krupičky a mířil přesně k tyči – 2:1.

Boleslav po vstřelené brance mírně pookřála a dávala hradeckému celku zabrat, nepouštěla ho do větších šancí a dobře bránila. Královští lvi však v závěru už silně dotírali a obrana domácích dosti chybovala. Ašenbrenner se sice snažil zachránit, co se dalo, ale na střelu Daniela Voženílka nedosáhl – 2:2.

Hradec byl při chuti a pokračoval ve svém tlaku. Druhá akce Daniela Voženílka byla pro Boleslav smrtelná. Šikovný útočník se natlačil do brány a nedal Ašenbrennerovi šanci – 2:3! Boleslav se ještě snažila v závěru třetiny nepříznivý výsledek zvrátit, už se jí to ale nepodařilo, a tak si všechny tři body z města automobilů odvezli Královští lvi.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
Těžce se mi tento zápas hodnotí, protože se opakují podobné chyby v každém utkání. Vždy jsme odehráli dvě kvalitní třetiny a pak se najdou hráči, kteří nás individuálními chybami potopí. Bohužel, někteří si neuvědomují, že ještě nejsou velcí hokejisté, a když se vede o jeden gól, tak zodpovídáme za to, abychom utkání odehráli na jistotu. Je pravda, že postrádáme dva hráče, kteří měli být našimi tahouny, a momentálně nám chybí jejich kvality. To nás ale neomlouvá.

Petr Luštinec (Královští lvi Hradec Králové):
Věděli jsme, že dnešní utkání nebude jednoduché, i když jsme Mladou Boleslav dvakrát v přípravě porazili. Zápas byl z obou stran hodně nervózní. Po vedoucí brance jsme měli i další šance, abychom vedení navýšili, ale nevyužili jsme je a navíc jsme ještě dovolili soupeři dostat se do vedení. Dvěma góly v závěru se nám ale podařilo zápas otočit a nakonec jsme byli dnes tím šťastnějším týmem.