pá 1.2.2019 | Kristýna Nováková, Klára Petrásková | Foto: Kristýna Adámková

Olomouc dobyta bez inkasování. Juniorka triumfovala 3:0!

Junioři zažili snový vstup do zápasu. Už po 27 vteřinách o gól vedli! Na parádní začátek navázali ve druhé části, na jejich konto přibyly hned dvě branky. Zmrazená Olomouc nedokázala na východočeský náskok nijak zareagovat, což platilo i v prodloužení. Čtvrtý bod totiž Lvům přisoudil Martin Štohanzl, který po návratu do Hradce zapsal ve dvou utkáních první gól a už čtvrtý bod.

Hosté se bleskově dostali do vedení, když se už po necelé půl minutě hry trefil zblízka Dominik Šedivý – 0:1. O chvíli později mohl Mountfield svůj náskok zvýšit už na dva góly. Puk se po střele jednoho z hradeckých hráčů odrazil přímo na hokejku Martina Jandy, ten však odkrytou bránu netrefil. Hradeckým se dařilo držet puk v útočném pásmu a Olomoučtí měli co dělat, aby je odzbrojili.

I tak ale i domácí zahrozili. V šanci se ocitl David Štefka, který se zmocnil puku, jenž zůstal osamocený ležet kousek od brankáře Dvořáka. Olomoucký forvard ale kotouč nedokázal ideálně zpracovat a s jeho střelou neměl hradecký brankář žádný problém.

Ve 14. minutě se poprvé v zápase otevírala dvířka na trestné lavici, a to na straně domácích, kam byl poslán Adam Rutar. Kohouti oslabení přečkali bez ztráty kytičky. Další vážnější ohrožení domácí brány přišlo až necelé tři minuty před koncem třetiny, když se Mokrému od výstroje odrazil puk a mladému gólmanovi museli s jeho pacifikací pomoct domácí obránci.

Do druhé třetiny vstupovala Olomouc s výhodou zbytku své přesilovky. Na světelné tabuli svítilo 51 vteřin, které si měl ještě odpykat Martin Štohanzl za nedovolené bránění. Přesilovka se ovšem domácím vůbec nepovedla a brankář Dvořák neměl během oslabení příliš práce. A když Hradečtí oslabení zvládli bez inkasování, odměnou jim byla další trefa. Samuel Hrabčák se ocitl sám tváří v tvář gólmanovi a fintou s volně puštěným kotoučem trefil prostor mezi betony – 0:2.

Ve 25. minutě se do velké šance dostal domácí kapitán Josef Podlaha. Ten se sprintem vydal pro vyhozený puk, pro který zároveň vyjel hradecký brankář. Podlaha byl v tomto souboji rychlejší a už už mířil do úplně odkryté klece, jasnému gólu však zabránil fantastickým zákrokem Daniel Dvořák, který se do střely vrhl s hokejkou napřed jako superman. Právě od ní se kotouč nakonec odrazil.

O chvíli později měli hosté více než minutu a půl k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru. Vojtěch Mokrý si musel připadat jako na střelnici, ovšem projektily z hokejek hráčů Mountfieldu končily většinou jen na mantinelu za ním. Další velká šance Olomouce přišla po vypršení trestu Adama Rutara, který dostal puk přímo do jízdy a řítil se osamocený na hradeckou bránu. Jeho střela však jen orazítkovala břevno.

V poslední pětiminutovce se o slovo opět přihlásili hosté. Nejprve se Hradec dostal do přečíslení tři na dva, v závěru této akce se mu ale nepovedla poslední přihrávka. Chvíli poté tečovaný puk proklouzl pár centimetrů od tyče olomoucké brány. Ke změně skóre však přece jen došlo. V čase 37:31 se puku v prostoru mezi kruhy zmocnil Petr Poppel a pohotovou střelou poslal puk do brány.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s novým brankářem – Vojtěcha Mokrého nahradil v brankovišti Marek Hasala. Ten měl plné ruce práce hned v prvních momentech závěrečného dějství, za svá záda však puk nepustil. Oba týmy měly ve třetí třetině k dispozici přesilovou hru, nicméně ani jednomu z celků se hra v početní výhodě nepodařila tak, jak si představoval. K žádné větší šanci pak ve třetí třetině nedošlo a stav tak až do závěrečného hvizdu zůstal stejný. Ze třech bodů se tedy radoval Hradec, Daniel Dvořák navíc zaslouženě oslavil čisté konto.

Z nadstavbového prodloužení uplynuly dvě minuty, když hostující trojice rozhodla o tom, že v Olomouci žádné body nenechá. Miroslav Kukla poslal od modré čáry střílenou nahrávku Martinu Štohanzlovi, který kotouč lehkou tečí přizvedl nechytatelně pod horní tyčku.