Zápasy mládeže
so 4.2.2023 | Tomáš Lysý, Tomáš Prodělal

Orkán v první třetině rozhodl! Junioři smetli Duklu 5:1

Zápasové menu

Konec sezony se blíží a junioři chytají druhý dech. Tentokrát ho okusila Dukla. Hradečtí důrazně vykročili za vítězstvím v první periodě dvěma góly Lukáše Pajera a jedním zásahem Matěje Novotného, ten se trefil ještě jednou v poslední třetině. Ke dvěma asistencím zapsal přesný zásah také asistent kapitána Michal Beneš. V závěru ještě domácí z trestného střílení snížili, ale i tak si mladí Lvi odvezli domů výhru 5:1 a posun na 12. místo tabulky.

Na úvodní branku zápasu se nečekalo dlouho. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách se v deváté minutě přesně prosadil Lukáš Pajer, který v situaci tři na jednoho dorazil střelu Michala Beneše do sítě – 0:1. Hosté mohli navýšit své vedení, ovšem Puldu v jihlavské brance zachránila tyčka. Na druhé straně prověřil Klapica ranou z levého kruhu Kasala, který byl však připraven. Dukla následně dostala další možnost přesilové hry, jenže Matěj Novotný vystihl na modré chabou přihrávku, ujel, rozhýbal si Puldu a zakončil mezi jeho betony – 0:2. To ale nebylo ze strany Mountfieldu vše. Při hře čtyři na čtyři našel Michal Beneš před brankou Lukáše Pajera, jenž zakončil přesně do levé šibenice – 0:3.

Druhá třetina žádné branky nepřinesla i gólových situací bylo k vidění pomálu. Hosté bez potíží drželi tříbrankový náskok, ani jim nemuselo vadit, že v šestadvacáté minutě nebyli v přesilové hře nikterak nebezpeční. Červenožlutí se následně ubránili i druhému oslabení. Při něm měl největší šanci Táborský, ovšem Puldova vyrážečka byla na místě.

Na začátku třetí části byl vyloučen domácí Číhal a dvě sekundy po jeho návratu vstřelili hosté čtvrtou branku. Michal Beneš totiž dokázal usměrnit puk od Havlíčka do sítě – 0:4. Následovala série tří přesilových her Dukly, přičemž dvě z nich byly na krátký čas dvojnásobnými početními výhodami. Ovšem ani nyní se domácí neprosadili, Chvátal jednou vytloukl blok a při jeho další střele sklapl Kasal betony včas. Sedm a půl minuty před koncem zvyšoval Matěj Novotný již na 5:0 pro svůj tým, když před brankou dostal pas od Fialy a zakončil naprosto přesně.

Nemuselo zůstat jen u pěti branek, jelikož v situaci dva na jednoho dostal Leden dobrou přihrávku mezi kruhy, nicméně Puldův beton byl na místě. Dukla se čestného gólu přece jen dočkala. 47 sekund před koncem totiž fauloval Pavič a trestné střílení bezpečně proměnil David Straka. Přesnou ránou do levé šibenice ale jen kosmeticky upravil stav na 1:5. Poslední sekundy se ještě hrály pod vlivem emocí a došlo k několika šarvátkám, nicméně na konečném skóre se už nic nezměnilo.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Beneš 1 2 3 3 0
Matěj Beneš 0 0 0 0 2
Adam Bezpalec 0 0 0 0 2
Jan Boukal 0 0 0 2 0
Petr Fiala 0 0 0 2 2
Matěj Havlíček 0 1 1 3 0
Tomáš Hora 0 0 0 0 0
Jiří Klíma 0 1 1 1 0
Lukáš Král 0 0 0 0 0
Petr Moravec 0 0 0 0 0
Matěj Novotný 2 0 2 2 0
Lukáš Pajer 2 1 3 3 6
David Pavič 0 0 0 2 2
Šimon Táborský 0 0 0 1 4
Jan Vencl 0 1 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jan Kasal 60 38 1 37 97,37 0 0

Ohlasy k utkání

Tragický víkend, který nám nastavil zrcadlo. Na jednu stranu máme hodně hráčů mimo a kádr není široký. Avšak hráči, kteří tento víkend absolvovali, se ani nepřiblížili ke svému standardu. Doufám, že si všichni po tomto víkendu uvědomí, že bez pracovitosti, nasazení a sebeobětování nemáme šanci proti žádnému soupeři. Za mne je tragédií, že oba týmy v tomto víkendu i v minulém nás předčily v základech, což znamená nasazení, přístup, bojovnost, připravenost, obětování se a další. V tomto zaostáváme, což absolutně nechápu. Když si vezmu, že máme nějaké absence a soupeři na nás chodí v plné sestavě s hráči, kteří už hrají dospělou extraligu, tak mi vůbec mozek nebere, že v naší hře nejsou tyto základní atributy. A že k zápasům přistoupíme tak, jak jsme k nim přistoupili. To je ostuda, ochotnické divadlo a nikoliv extraliga juniorů.