Zápasy
út 2.9.2014 | Marcela Procházková, Martin Voltr

Orli přemohli mladý hradecký výběr ve druhé třetině

Zápasové menu

V předposledním přípravném utkání na ledě Znojma poslali hradečtí trenéři do hry sestavu plnou hráčů, kteří bojují o své místo v extraligovém kádru. Na účastníka EBEL ligy ovšem nestačili. Po špatném startu sice skóre otočili a vedli 3:2, v rozhodující druhé části ovšem čtyřikrát kapitulovali a prohráli 3:6. Teď se hokejisté Mountfieldu konečně ukážou svým fanouškům, generálka na soutěž je čeká v pátek proti německému Straubingu!

Vypečená reakce na špatný úvod

Úvod první třetiny byl zcela v režii domácího celku. Jako první se do akce probojoval Pucher, jehož střela ale byla velmi nepřesná. Orli se přesto útočného pásma nevzdávali a ze všech koutů ledové plochy prověřovali Sáblíkovu pozornost. Tlak domácích opadl až ve chvíli, kdy se na trestnou lavici posadil Tomas, který si odpykával menší trest za držení.

V desáté minutě hra začala nabírat na obrátkách. Peter Pucher se probojoval přes obrannou dvojici a bez problémů poslal puk za záda hostujícího brankáře. Než se hradečtí hokejisté vzpamatovali, Lukáš Sáblík znovu lovil kotouč ze své svatyně. Radek Číp se dostal do samostatného úniku a bekhendem poslal kotouč za brankovou čáru – 2:0.

Ve druhé polovině první dvacetiminutovky se ale štěstí postavilo na opačnou stranu. Jiří Uhlík snížil náskok domácího celku, když kotouč prosvištěl kolem Cikánkovy vyrážečky rovnou do sítě. V patnácté minutě smazal definitivně orlí vedení exznojemský Martin Pláněk, jehož prudká střela od modré rozvlnila síť domácí branky. No a další znojemské vyloučení poté potrestal Bohumil Jank, který od modré čáry pálil přesně mezi betony znojemského gólmana. Parádní obrat – 2:3!

Znojmo převzalo otěže utkání

Dlouho ale Mountfieldu radost nevydržela, druhou dvacetiminutovku začali opět lépe domácí. V přesilové hře vyrovnal Ondřej Fiala, který tečoval Grofovu střelu od modré. Neuběhla ani minuta a hradecká síť se rozvlnila znovu. Tentokráte kvůli pokusu Adama Havlíka, který bezchybnou střelou po zemi zajistil Orlům návrat do vedení – 4:3.

Hosté zaskočeni rychlým nástupem jihomoravského celku se nezmohli na žádnou nebezpečnou střelu. Naopak znojemská touha po další brance neutuchala a do akce se pustila trojice útočníků Podešva, Šeda, Abdul, kteří se z těsné blízkosti snažili protlačit kotouč do brány.

Pátou branku za Orly si nakonec připsal Radek Číp, který vystihl nepřesnou přihrávku před hradeckou bránou. Východočechům se nedařilo držet pozornost a další zaváhání v obraně přineslo šestý úspěch na znojemské straně. Kotouč vystřelený z hole Jana Lattnera prosvištěl kolem Sáblíkovy vyrážečky – 6:3. Mountfield se dostal ke kotouči až v přesilové hře na konci druhé třetiny. Domácí Cikánek si ale všechny střely pohlídal.

V poslední části se už skóre nezměnilo

Začátek závěrečného dějství byl jako na houpačce. Po rychlé akci hostů, kdy se po levém křídle protlačil Petr Beránek, se ke kotouči dostali zase domácí. Tomas to zkoušel individuálně, ale na dvojici tvrdých obránců nestačil. Orli polevili ve své agresivitě a tentokrát to byli oni, kteří si museli hlídat prostor před Cikánkem.

Ve čtyřicáté šesté minutě se do slušné šance dostal Peter Pucher. Jeho snažení dostat puk za brankovou čáru ale bylo neúspěšné. Znojmo se dále tlačilo před Sáblíkovu branku a pokoušelo štěstí ze všech úhlů. Hradecký gólman byl ale pozorný a nepropustil jedinou ze střel. Gólem zaváněla až akce Bartoše s Čípem, kdy se oba hráči dostali do úniku. Bartoš ale volil samostatné zakončení a jeho pokus hradecký gólman vyrazil nad branku.

V samotném závěru už Orli nebyli tak aktivní jako doposud. Hradečtí se častěji dostávali za modrou a kombinovali. Cikánek byl ale pozorný a do konce zápasu už za svá záda žádný kotouč nepustil.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Orli Znojmo):
Byl to poslední domácí zápas před ligou a tomu odpovídal i náboj. Začali jsme dobře, dostali jsme se do dvougólového vedení, ale pak jsme inkasovali špatné góly. Po první třetině jsme si řekli, že musíme hrát disciplinovaně, a od té doby to z naší strany vypadalo, myslím si, slušně.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Soupeř měl lepší vstup do utkání, my jsme to potom otočili, ale ve druhé třetině nám to tam napadalo. Přivezli jsme do Znojma hodně juniorů a bylo vidět, že ještě mají se seniorským hokejem problémy. Hodně hráčů, kteří na tom nejsou zdravotně dobře, zůstalo doma. Takže to nejdůležitější dneska bylo, že se nám nezranil nikdo další.

TOP foto: Lukáš Caha