ne 8.12.2013 | Ondřej Novotný, Martin Voltr

Oslabení mladší dorostenci vydřeli proti Boleslavi tříbodovou výhru

Zápasem proti Mladé Boleslavi vstoupili hradečtí mladší dorostenci do druhé poloviny základní části. A potvrdili, že se jim na tohoto soupeře daří! Přestože se hradecký tým v poslední době potýká s nemocemi, nad Středočechy vyhrál i potřetí v sezóně, a to díky brankám v prvních dvou třetinách. V poslední části Boleslav nezvládla víc než snížit na konečných 2:1, Hradec se tak v tabulce posunul na čtvrté místo.

Hradecký špílmachr udeřil jako první

Utkání začalo v pomalejším rytmu, do hry se ale oba týmy rychle dostaly a postupem času se zvyšovalo jak tempo, tak i rychlost hry. Mírnější převahou převyšovali domácí hráči, a i z toho pramenila šance ze 14. minuty. To jednomu obránci Boleslavi upláchl Radovan Pavlík a hostujícímu hráči už nezbývalo nic jiného než faulovat. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které hradecký kapitán s přehledem proměnil a poslal tak domácí do vedení 1:0.

Bruslaři po gólu nic nevzdali a i nadále se tlačili do útoku, jejich snažení ale téměř vždycky skončilo na špatné koncovce. Většina šancí však ani zakončením neskončila, a tak se domácí hráči bezpečně ubránili a poprvé do kabin se šlo za hubeného vedení Lvů.

Domácí se ubránili a šli do trháku

Druhá půle byla v režii hostů, tedy skoro téměř celá. Hráči Boleslavi si místy dokázali vytvořit obrovský tlak, jenomže ten většinou skončil na špatné koncovce nebo na obraně Hradce. Když už něco propustila, byl v bráně připravený skvělý Weiss. A tak když nepadla branka na jeho straně, urodilo se na druhé!

Domácí hráči se při přesilové hře v 37. minutě pustili ke kombinaci, ze které následně vyšla přesná kolmice na pravé křídlo. Tam stál připravený Vítek Fanderlik, který propálil všechno, co mu stálo v cestě a poslal domácí již do dvoubrankového trháku. Ten vydržel až do druhé sirény.

Víc než snížit Boleslav nezvládla

Ve třetí třetině už hosté neměli co ztratit, a podle toho také obraz hry kvalitně vypadal. Veliká obětavost na obou stranách, mnoho osobních soubojů, vyloučení a přibývající přečíslení. Snižovací branka nepadla ale ani po jedné zmíněné situaci. Ve 46. minutě se totiž vhazovalo po pravé ruce Weisse. Buly vyhráli hosté a z chumlu v mezikruží vyšel tvrdý projektil přesně do míst, kde měl domácí gólman mezírku. Martin Dlabola tak snížil na rozdíl už pouze jedné branky – 2:1.

I nadále se hrálo nahoru – dolů. Šance měla obě mužstva, Hradec dokonce nastřelil tyč. Nakonec ale ani domácí, ani hosté už nevstřelili branku a zápas tak skončil těsnou výhrou domácích mladších dorostenců.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Rozhodně jsme rádi za vítězství, protože jsme do poslední chvíle nevěděli, v jaké sestavě vůbec budeme schopni nastoupit do zápasu. V šatně nám řádí chřipka a někteří kluci nastoupili prakticky rovnou z postele. Snad proto ten zápas nebyl moc ke koukání, ale byl to hlavně boj se šťastným koncem pro nás.

Jak Jeník (BK Mladá Boleslav)
Přijeli jsme odehrát vyrovnanou partii, což se nám často nedaří, protože se nacházíme ve spodních vodách tabulky. Myslím si ale, že jsme tady odehráli kvalitní a vyrovnané utkání. Bohužel nás dlouhodobě trápí koncovka, kluci nám málo střílí na bránu. Máme totiž nezkušený tým, takže se snažíme předvádět kvalitní hokej bojovnou hrou. Ve druhé třetině jsme sice měli optický tlak, ale byl malý a my jsme prostě nedokázali puk dotlačit do brány.