so 24.2.2024 | Šimon Rogner, Šimon Zemánek

Osmá série nájezdů rozhodla! Dorostenci přetlačili Slavii 5:4

Lvi v hlavním městě sehráli velmi napínavý souboj plný zvratů. Domácí v osmé minutě vedli už 2:0, Hradec ale po gólech Filipa Frolíka, Ondřeje Páleníka a Martina Václavíčka zkraje druhé části skóre otočil. Sešívaní sice srovnali v 54. minutě, hosté ale záhy znovu odskočili po trefě Ondřeje Páleníka. Ani tehdy ale nebylo hotovo, Slavie odpověděla při risku v šesti, čímž si vynutila prodloužení, v něm branka nepadla. Rozhodly tak až nájezdy, v těch bod navíc vystřelil v osmé sérii Patrik Hendrych, brankář Marek Záruba vychytal hned sedm nájezdníků soka.

Podobně jako v prvním vzájemném zápase v polovině ledna to i tentokrát byli dorostenci Slavie, kteří se jako první dostali do vedení. Už v šesté minutě otevřel skóre Artur Matějovský, na kterého o dvě minuty později navázal další vyhlášený kanonýr sešívaných Viktor Šámal. Mountfield sice o chvíli později díky Filipu Frolíkovi snížil, jinak ale úvodní část patřila spíše domácím. Několik střel zaznamenal ještě Šámal, aktivní byl i obránce Lorenz.

Ve druhé periodě sešívaní, kteří hráli jen s osmi útočníky, čelili podstatně aktivnějšímu soupeři. Ten už po necelých třech minutách zásluhou Ondreje Páleníka vyrovnal, 43 vteřin nato pak poslal Mountfield poprvé v zápase do vedení Martin Václavíček. Hosté byli herně lepší i v dalších minutách prostřední části, byť třeba domácí Tittl se také ocitl v několika zajímavých situacích.

Pražané se snažili odpovědět už na začátku třetí třetiny, výrazné byly dvě střely Matějovského, který ale přesně nemířil. Následně museli být ve střehu oba brankáři – před tím hostujícím se snažil prosadit Šámal, na druhé straně před Poletínem doráželi Hendrych s Vítkem. Když se zdálo, že tlak sešívaných pomalu končí, tak se dočkali vyrovnání. V 54. minutě z levého křídla přesně zamířil Vojtěch Švancar.

Jenže vyrovnaný stav netrval ani tři minuty. V čase 56:09 podruhé v utkání skóroval, po parádní souhře s Filipem Klímou, Ondrej Páleník a Mountfield znovu vedl. I tentokrát dokázali slávisté srovnat krok. Opět to byl Vojtěch Švancar, který v přesilovce – a už při hře bez brankáře – uklidil do sítě přesnou nahrávku Huka.

Prodloužení muselo diváky v Edenu bavit – obrat mohli dokonat Huk se Švancarem, hostující gólman Záruba se oháněl i při přesilovce 4 na 3. Vítěze určily nakonec nájezdy, v nichž sice sešívaní díky „forsbergovce“ Matějovského vedli, vítěznou trefu ale nakonec dal hradecký Patrik Hendrych. Červenobílí tak ani podruhé ve dvou dnech v individuální disciplíně neuspěli a prohráli pátý zápas v řadě, zatímco Východočeši zvítězili podruhé za sebou. Lvi zakončí svůj trojzápasový venkovní trip toto úterý, kdy je čekají přerovští Zubři.

Marek Záruba 65 40 4 36 90,00 0 0

V lednu jsme osmkrát vyhráli, teď máme zase černou sérii. Začátek nám výborně vyšel, byli jsme při chuti a vedli 2:0. Pak jsme udělali tři chyby, dostali tři góly, ale jsem rád, že kluci zápas nezabalili. Měli jsme smůlu, trefili jsme hned několikrát tyčku. Neviděl bych to tedy dramaticky, kluci se stále učí, jsou ve vývinu. I lepší týmy mají krize, pro nás přišla teď, a tak se musíme snažit, abychom se z ní co nejrychleji dostali, pořád máme ještě čas.