so 28.3.2015 | Jan Vavřina

Osmá třída bodovala poprvé na mistrovství naplno. Naděje na medaili žije!

Hodně nažhavení vstoupili osmáci Královských lvů do čtvrtého duelu na Mistrovství České republiky proti Plzni. První třetinu suverénně ovládli, nasázeli indiánům pět branek. Západočeši se ale postupně zvedali, ve třetí třetině mocně dotahovali, ale bylo už pozdě a vedení Hradce příliš vysoké. Tým Jiřího Janouška si tak připsal první plnohodnotné vítězství na turnaji a stále živí naději na medaili!

Hradecké bůro = třetina z říše snů

Hradečtí od prvního hracího dne, kdy si připsali výhru na nájezdy, čekali na body další dva duely. Rázně si o ně řekli až v první třetině s Plzní. Do zápasu vstoupili velmi dobře, plzeňský gólman od začátku čelil nájezdům soupeře, poprvé kapituloval v čase 6:16. To ukázali krásné zakončení situace dvou na jednoho Morong s Petrem Poppelem, jenž zakončil do vrchní části brány – 0:1. Poněkud klidnější pasáž se změnila ve střelnici ve 12. minutě.

Vše odstartovala další souhra Poppela a Matěje Moronga, tentokrát si jen prohodili role. Za 37 vteřin tečoval před brankou puk Vojtěch Záliš a Hradec vedl už 3:0. Než se stihl Bruk vzpamatovat z rychlých tref, už tahal ze sítě další puk. Petr Poppel měl ve 14. minutě tentokrát hodně snadnou práci – stačilo přehodit ležícího Bruka – 0:4. Hradec svého soupeře válcoval i nadále a byla z toho ještě jedna branka. Naar našel před brankou Martina Nedomlela, jenž využil zmatku v brankovišti a zakončil první třetinu – 0:5.

Dalších šest branek, prosadili se také indiáni

Milovníci defenzivního hokeje neměli moc velkou radost ani z druhé periody. Přehlídka útočných akcí s velkou úspěšností zakončení pokračovala. Už u toho ale nebyl Bruk, kterého v plzeňské bráně vystřídal Bielecký. Čisté konto mu vydrželo jen do 25. minuty. Oliver Pirkl se prosadil po nahození Mušky. V čase 28:05 to bylo už 0:7, a to díky překrásné kombinaci – Bárta nahodil puk, Pirkl místo zakončení našel bekhendem Vojtěcha Záliše, na kterého zívala prázdní brána – 0:7.

Kolem poloviny zápasu se osmělila i Plzeň, připsala si několik dobrých šancí a nakonec i gólů. Ve 35. minutě přišel o čistý štít i Ševců, a to nahozením Dominika Jarošíka od modré čáry – 7:1. V každé ze 36. a 37. minuty skóroval zase Hradec. Nejprve se zapsal do střelecké listiny Vojtěch Síla, po něm také Jakub Muška. Poslední slovo ve druhé části měli indiáni – Filip Přikryl nabruslil do pásma a střelou nad vyrážečku snížit na 2:9.

Závěrečná část jasně v režii Plzně

Také závěrečná třetina se nesla v podobném duchu jako ty předchozí, góly ale naskakovaly jen na straně Západočechů. Poppel měl sice ve 45. minutě velkou šanci, ale tu neproměnil, a tak udeřilo hned dvakrát na straně druhé. Ve 46. minutě snížil na 3:9 Radek Mužík, který dostal přesný pas zpoza brány od Langa. Ani ne minutu o půl minuty poté si oba hráči role prohodili. Úspěšně zakončujícím byl tentokrát Martin Lang – 4:9.

Ve třetí třetině Východočeši polevili, nedařilo se jim v koncovce, a na skóre se to promítlo také na začátku 55. a konci 57. minuty. Nejprve zamířil přesně Filip Kovářík, po něm i jeho spoluhráč Dominik Houdek. Rázem to bylo 6:9, na větší drama už však nedošlo. Hradečtí si připsali důležité tři body a o tom, zda-li získají na mistrovství medaili, se rozhodne až poslední hrací den.

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929):
Z naší strany velmi špatný výkon, dvě třetiny jsme chrápali, soupeř nám nasypal góly. V poslední třetině se to zlepšilo, ale ztráta byla veliká, takže to bylo jen zkorigování výsledku.

Jiří Janoušek ml. (Královští lvi Hradec Králové):
Měli jsme výborný vstup do utkání, první třetinu vyhráli 5:0, byli jsme jasně lepší. Ve druhé jsme v nastoleném tempu pokračovali, výsledek byl 9:2. Ve třetí náš tým bohužel trošku polevil, ale to už se v takovýchto zápasech stává. Nakonec bereme tři body a zítra jedeme dál.