po 20.12.2021 | Andrea Nováková, Jan Brůna

Osmá výhra z devíti zápasů! Juniorka zvítězila v Jihlavě

Čtvrtá výhra v řadě a osmé vítězství z devíti utkání! Juniorům Mountfieldu HK to v posledních duelech šlape a jejich formu tentokrát odnesla Dukla. Těsný náskok Hradeckých trval v Jihlavě skoro do konce mače, v závěrečné minutě se však Lvi trefili hned dvakrát a stvrdili výhru 4:1.

Hradec vstoupil do první třetiny aktivně a hned zkraje otestoval Filipa Maláče v jihlavské brance. Jinak se hrál vyrovnaný hokej na obou stranách. Ke konci první části převzala otěže zápasu Dukla, která si vytvořila několik šancí a prověřila hradeckého gólmana Jakuba Tichého. Tato perioda se nesla ve znamení disciplinovanosti, protože ani jeden tým nebyl vyloučen. K vidění ale nebyl ani žádný gól, a tak se šlo do druhého dějství za stavu 0:0.

Hned čtvrtá minuta prostřední třetiny a první gól zápasu. A to na straně Hradce Králové, když se prosadil Matěj Beneš, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a překonal Maláče. V 29. minutě přišlo první vyloučení na straně domácích, ale tato přesilovka Lvů trvala pouhých 16 vteřin, protože byl za podrážení brzy vyloučen i jejich hráč. Při hře čtyři na čtyři měl největší šanci Patrik Zeman, kterému se po přihrávce Čermáka nepodařilo puk tečovat přesně za záda Tichého. Hradec měl k dispozici ještě další přesilovou hru. V ní se usadil v útočném pásmu a hezkými kombinacemi se dostával až k Maláčovi, ale ten střelám soupeře odolal.

V čase 41:02 byl vyloučen na straně Jihlavy Sapík. O 18 sekund později na toto oslabení Dukly odpověděl Matěj Beneš a navýšil vedení svého týmu na 2:0. Domácí se snažili se zápasem něco udělat a dát kontaktní branku. Velkou příležitost na snížení měl Patrik Čermák, kterému puk zpoza branky přihrál Adam Rauš. Ke smůle domácích sjel Čermákovi kotouč z hole a minul poloodkrytou kasu. Snížení přišlo až v čase 53:19, když se přesnou trefou pod víko ukázal Josef Vyvial. Jihlava si vzápětí zahrála přesilovou hru, ta však vyrovnání nepřinesla. Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, avšak ta se jim nevyplatila a do prázdné klece dostali dva góly. Nejprve v čase 59:21 z hole Daniela Šedivého a pouhé dvě vteřiny před koncem se trefil Jan Boukal, který upravil na konečných 4:1 pro hosty.

Dá se říct, že to byl vyrovnaný zápas, kromě toho, že jsme si neodpustili několik zásadních chyb, které nás stály zápas. I když jsem frajerům říkal ve chvílích, kdy jsme dokázali vyhrávat, že se nás štěstí dlouho držet nebude. Občas jsme hráli bohorovně, občas jsme vytvářeli nezodpovědné situace v obraně a dařilo se nám ještě obracet zápasy a vyhrávat. V tu chvíli už jsem z toho šťastný nebyl, protože ten obrázek nebyl takový, abychom se mohli plácat po ramenou, že vyhráváme. A teď nejsme schopní jít do vedení a vytvořit si šance. Nejsme na tom tak dobře, abychom byli schopní zápas odehrát bez chyby vzadu a dotáhnout to do vítězného konce. V tomto stádiu už taháme kočku za ocas. Nezbývá nic jiného než pokračovat ve zvýšeném soustředění na kvalitní práci v tréninku. Jeden vedle druhého si musíme sáhnout do svědomí a každý ke svému pracovnímu nasazení trochu přidat, abychom se z toho společnými silami vylízali.