pá 27.3.2015 | Lukáš Štěrovský

Osmáci se podruhé v řadě nedočkali bodů, Spartě podlehli 1:5

Těžký úkol měli na svých bedrech svěřenci trenéra Jiřího Janouška před duelem se Spartou, týmem pohybujícím se na špici turnaje. Hradečtí prokázali největší vůli a hlad po gólu v prostřední periodě, v níž se také nakonec střelecky prosadili, jak se ale ukázalo, byla to jejich jediná radost v utkání. Lvi Spartě, která předvedla kvalitní výkon, podlehli nakonec 1:5.

Sparta udeřila již po 12 vteřinách

Nepříjemný šok zažili královéhradečtí hokejisté, a to hned při prvním střídání. Sparta totiž vyhrála úvodní buly, Petr Hašek prokličkoval hradeckou obranou a bekhendovou střelou získal Spartě vedení. Ve druhé minutě Vítek Šubert navíc ještě orazítkoval tyč Novotného branky.

Domácí byli většinu času pod tlakem ze strany Sparty a k ohrožení branky hostů se dostali jen sporadicky. Naopak to byli hokejisté z hlavního města, kdo v 16. minutě udeřil znova, to když volný Matěj Čížek z mezikruží přesně trefil prostor nad lapačkou Novotného – 0:2.

Hradec zvýšil tempo, ztrátu ale nezmenšil

Druhou část začali domácí o poznání lépe než třetinu předchozí, sami mohli rychle skórovat, jenže Dudek s Pirklem v přečíslení dvou na jednoho neuspěli. I tak Hradec ale navyšoval tlak a ve 34. minutě se konečně gólově prosadil. Petr Poppel přesnou střelou mezi betony Škorpíka snížil na 1:2.

Radost ale Lvům nevydržela dlouho. Přestože dokázali mnohdy po desítky vteřin Spartu svírat v prostoru kolem jejího brankáře, nakonec to byli právě hokejisté s písmenem S na prsou, kteří skórovali. Střela Patrika Przymula z pravého kruhu se ujala jako gólové a hosté tak znovu odskočili na rozdíl dvou branek – 1:3.

Poslední část? Jasná záležitost hostů

Jestliže ve druhé třetině domácí dokázali hosty dostat chvílemi pod tlak, v poslední části byla situace spíše opačná. Toho využil Petr Hašek, jenž zpoza branky našel volného Erika Čermáka, který neměl problém přesně zamířit a zvýšit tak náskok Sparty – 1:4.

Jako definitivní pojistka by se dala označit akce z 54. minuty, která rovněž skončila pukem v hradecké síti. Přečíslení tří na dva zakončil Patrik Przymula, jenž se střelou na vyrážečku z mezikruží nemýlil. Hradečtí tak po prohře 1:5 museli strpět druhou porážku v řadě a po třech zápasech mají na svém kontě dva body.

Jiří Janoušek ml. (Královští lvi Hradec Králové):
Myslím, že výsledek 1:5 neodpovídá průběhu utkání a předvedené hře. Podle mého jsme Spartě byli minimálně vyrovnaným soupeřem, akorát kvalita v brance Sparty byla opravdu vysoká. Ani ty největší šance jsme nedokázali proměnit, naopak jsme inkasovali vždy po pasážích, kdy jsme nějakou dobu byli v tlaku, a z jednoho brejku jsme dostali gól. Ale myslím si, že na dnešním výkonu můžeme dál stavět, máme před sebou dva zápasy, ve kterých se popereme o medaili.

Jiří Kročák (HC Sparta Praha):
Třetí den nás čekalo těžké utkání proti domácímu týmu. Věděli jsme o kvalitě Hradce, protože je to samozřejmě parádní mužstvo, a nám se zápas podařil zvládnout. I když si myslím, že pro Hradec to bylo trošičku kruté, protože výsledek neodpovídal tomu, jak hráli. Samozřejmě jsem rád za to, že jsme vyhráli velkým rozdílem, ale když se na to podívá někdo a někdo, kdo tady byl, tak si myslím, že to tak jednoznačné nebylo.