so 17.11.2018 | Klára Petrásková

Ostrostřelba v podání juniorů! Boleslavi nadělili Lvi sedmičku

Juniorům se v poslední době proti Mladé Boleslavi daří. Po říjnovém deklasování 10:1 tentokrát vyhrála 7:2! Ostropalba začala už v první třetině, po její půlce vedli Hradečtí už 4:0. Nerozhodilo je poté ani boleslavské snížení a výborným závěrem si dokráčeli pro pohodlné vítězství 7:2.

Famózní vstup do zápasu zajistil Hradci vedení 4:0

Východočeši vstoupili do utkání fantasticky. Už po necelé polovině první třetiny vedli rozdílem čtyř branek! Skóre otevřel v čase 1:23 i s přispěním štěstí Dominik Sklenář, jehož vyraženou střelu si do sítě srazil boleslavský bek. Na pět minut se poté hradečtí střelci odmlčeli, poté však stihli tři trefy ve čtyřech minutách.

Dominik Šedivý měl na starost hned dva góly. Nejprve se díky vysoké rychlosti natlačil za obránce před brankáře a zakončil pod beton, chvíli nato se prosadil ještě střelou ke vzdálenější tyči. Na stav 3:0 reagovali Boleslavští time-outem a výměnou brankáře, ani to ale Mountfieldu nezabránilo v další trefě. Martin Pěnčík využil clony před bránou a přízemní ranou zvýšil na 4:0. Na hradeckých bylo vidět herní sebevědomí, ovšem ani jedna z přesilovek ani další ze střeleckých pozic už do přestávky v síti neskončily.

Boleslav se zvedla a snížila, na vyrovnání nedosáhla

V prostřední části navázali Hradečtí tam, kde předchozí třetinu skončili. Ve 29. minutě našel Jaroslav Kašpar místo pod betonem a gólem v oslabení zvýšil už na 5:0. Bruslaři se však nenechali zastrašit a skrze častá východočeská vyloučení se postupně začali osmělovat v útoku. Parádní nahrávku Matěje Houšky přes polovinu kluziště přetavil chytře proměněným samostatným únikem ve snížení na 5:1 Michal Simon.

Další možnost zahýbat se světelnou tabulí měl Vladislav Houška. Ten si kvůli podrážení domácího beka svůj nájezd zopakoval, při zakončení však škobrtl o brankářovu hůl a nemohl zakončit do odkryté brány, kterou si svými kličkami připravil. Boleslavští se však i přesto ještě před přestávkou radovali z další branky. Karel Klikorka totiž využil střelou z levého kruhu početní výhodu a do kabin se šlo za stavu 5:2.

Východočeši dokráčeli k vysoké výhře

Ve třetí třetině už to byl však Hradec, kdo opět kontroloval hru. Východočeši se vrátili na vlnu z první třetiny a Bruslařům už nedovolili dál dotírat. Naopak sami náskok ještě navýšili. Samuel Hrabčák sice promáchl prudkou nahrávku před odkrytou bránou, chvíli po něm byl už ale Vojtěch Síla úspěšný. Mladý forvard v poslední vteřině přesilovky tečoval za brankovou čáru nahození Miroslava Kukly – 6:2.

Minuty ubíhaly a čím víc se blížil konec třetí části, tím bylo jasnější, že Východočeši už svůj vysoký náskok nepustí. 54 vteřin před sirénou ho navíc ještě navýšili, když Tadeáš Pinkas precizní prací zády k bráně poslal bekhendem mezi nohama puk do sítě – 7:2. Hradečtí tak potvrdili, že se jim v poslední době proti Boleslavi daří. Podruhé v řadě si proti Bruslařům připsali vysokou výhru za tři body.

Jednobodová útěcha putovala do středních Čech

V prodloužení si hokejisté zabruslili párkrát napříč kluzištěm a o držiteli bonusového bodu už bylo jasno. Minutu a 28 vteřin po startu nastavení totiž Vladislav Houška sebral vyražený kotouč a přesně mířenou ranou do horní části brány vyvolal radost své střídačky. Alespoň jeden bod se tak stal pro Bruslaře náplastí na vysokou porážku ze základní hrací doby.