so 28.10.2017 | Matouš Vojáček, Martin Voltr

Paráda! Junioři vykradli led vedoucí Komety, sahali i po první nule

Nejstarší akademická kategorie Mountfieldu HK zapsala dosud nejcennější výsledek sezóny: Junioři vyhráli 2:1 na ledě extraligového lídra z Komety! K úspěchu vedly rychlé branky Mašína s Pažourkem a poté skvělý výkon v defenzivě. Dlouho bezchybný Matěj Bartozel přišel o čisté konto až dvě a půl minuty před koncem, týmovou radost to ale nezhatilo. Lvi ztrácejí na první místo pouhé čtyři body!

Parádní první třetina pro Hradec

Hned v první minutě šli Hradečtí poprvé do čtyř, Brno však brzkou přesilovou hru nedokázalo využit. Na konci čtvrté minuty se předvedl Štěpán Havránek, který se technicky probil přes celé pásmo, položil si Holíka, jenže sám se dostal ze střelecké pozice. Zkusil vrátit puk před odkrytou branku, tam však žádný ze spoluhráčů nebyl. Pak se ale už Mountfield radoval. Řepíkovu střelu vyrazil Martin Holík pouze před sebe, kde stál volný Patrik Mašín, který uklidil puk za bezmocného brankáře – 0:1.

Kometa v první třetině hrála ještě další dvě přesilovky, ale ani jedna neskončila gólem. Celkově se v první části domácím nevedlo. Za větší šanci se dá považovat Střondalova střela ze začátku patnácté minuty, ta však skončila na hrudi Bartozela. A tak přišla druhá trefa černo-červených. Karel Plášek před vlastní bránou nezpracoval puk ideálně, toho využil Kryštof Pažourek, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Holíka – 0:2. Pro Hradec pak mohlo být ještě lépe, ale Havránek trefil pouze tyč!

Lvi úspěšně bránili náskok

Druhá třetina přinesla hru nahoru dolů a také se více přitvrdilo. V pětadvacáté minutě se Süss uvolnil v pravém rohu a vystřelil, Bartozel si ale poradil jak s jeho pokusem, tak dorážkou Hasoně. V další přesilové hře si Plášek s pukem nabruslil do mezikruží, jenže nedokázal vystřelit a slibnou pozici přejel.

Hradec nezůstával pozadu. V polovině hry se prodral po levé straně do pásma Patrik Mašín, vystřelil přes obránce a Holík vyrazil puk jen s obtížemi. Tři minuty před koncem druhé třetiny zůstal po vhazování ležet na ledě Střondala. Ukázalo se, že ho do slabin trefil Kryštof Pažourek, který si odnesl trest do konce utkání a vlastní tým poslal na pět minut do čtyř. Ovšem Brno nevyužilo ani tuto přesilovku.

Kometa snížila až příliš pozdě

Výhodu dohrávali domácí po přestávce, jakmile se Hradečtí ubránili, měli vítězství zase o něco blíž. V 46. minutě přišla pohledná kombinace od dua Čejka–Ferda, ani ta však nepřinesla branku. Naopak svěřenci trenéra Aleše Krátošky mohli přidat pojistku z trestného střílení, jenže Filipu Moníkovi při nájezdu kotouč ujel.

Starší z hradeckých dvojčat si mohlo chuť spravit vzápětí, bekhendem ale netrefilo odkrytou vrchní část branky. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou se podařilo Kometě vstřelit kontaktní branku. Jakub Čejka nahrál Radimu Ferdovi, ten se štěstím našel mezeru ve výstroji Bartozela a puk těsně překonal brankovou čáru – 1:2. Mountfield tak přišel o první čisté konto sezóny, ale power-play soupeře ubránil a pod Špilberkem mohl slavit tři velmi cenné body.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno):
Dneska to nebylo moc o hokeji. Hradec podřídil všechno taktice tak, aby zde uhrál nějaké body. Přijel s týmem, který určitou kvalitu má. My jsme mu bohužel darovali dva góly, potom jsme už celou dobu těžko dotahovali. Hradec hrál hodně důrazný, silový hokej, v soubojích jsme trošku ztráceli. Mladí ještě neměli kvalitu na to, aby Hradec přetlačili. Ale já jim za dnešek nemůžu nic vytknout.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Věděli jsme, že Brno má velkou sílu, za jeho výkony mu patří první místo v tabulce. Proto jsme se na utkání dobře připravili. Souboje v Brně bývají vždy hodně vypjaté, za vítězství jsme hrozně rádi. Škoda kontaktního gólu, který jsme dostali a zkomplikovali si tím závěr utkání. Kluci to však zvládli a musím je pochválit.