so 22.8.2015 | Nikola Matějčková, Jan Vavřina

Parádní start do turnaje! Starší dorostenci porazili v derby Pardubice

Přípravný turnaj starších dorostenců, který se koná o víkendu 22. a 23. srpna v Pardubicích, nabídl velmi pikantní start. Hned v prvním zápase se střetlo domácí Dynamo s hostujícím Mountfieldem v derby, které bylo opět velmi peprné. Hradec už od druhé minuty vedl, svůj těsný náskok zdárně dovedl až do konce mače. Kaňkou na utkání je tvrdý faul Roubala na hradeckého kapitána Štěpána Matějčka, který odjel s podezřením na otřes mozku do nemocnice.

Hned od začátku bylo jasné, že ani v tomto derby si týmy nic nedarují. Ještě než se oba celky pořádně rozkoukaly, Hradec vedl. Matějček vyhrál ve 2. minutě buly na modrou čáru, kde stál připravený Jakub Muška a rychlou ranou po zemi otevřel skóre zápasu – 0:1.

Hra byla velice vyrovnaná, akce střídala akci. Za zmínku stojí individuální pokus Tomaníka, který si vyjel mezi kruhy, ale bránu netrefil.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Ani jeden tým neměl výraznější tlak. V oslabení Hradečtí špatně střídali a Pardubice mohly vyrovnat, ale Matějček skočil po puku a s pomocí brankáře Bartozela akci zneškodnil. V polovině třetiny si vybrali oba gólmani slabší chvilku. Nejdříve hradeckému vypadl puk a obránci měli co dělat, aby nebezpečí zažehnali. Z následného protiútoku pardubický gólman rozehrál přímo na hůl Dvořáka, který z úhlu zamířil do branky, ale brankář soupeře se stačil vrátit. Po zaznění sirény se ještě strhla malá potyčka, kvůli které domácí kapitán Boček v tomto zápase dohrál.

Pardubice se od začátku periody tlačily za vyrovnáním, ale skóroval Hradec. Pažourek vyhrál buly na Michaela Gaspara, který střelou od modré vymetl pavučiny v pravém růžku Jánského branky – 0:2. Třetí třetina se nesla v duchu malých i větších šarvátek. Jednu takovou předvedl Muška s Tomaníkem, kteří si tak šli odpočinout na trestnou lavici.

Pět minut před koncem se Pardubicím povedlo snížit. Martin Kaut si najel mezi obránce a prostřelil Bartozela mezi nohy – 1:2. Po gólu přibylo ostrých potyček, které vyústily v naražení Matějčka na hrazení. Ten zůstal bezvládně ležet a led opouštěl na nosítkách. Roubal šel za tento prohřešek předčasně do sprch. Hradečtí dokázali poslední tři minuty ubránit a mohli tak slavit první výhru na turnaji.