ne 17.10.2004 | Lukáš Souček

Pátá třída porazila Benátky nad Jizerou 5:2

V sobotu přivítali mladí Energetici na svém ledě tým Benátek nad Jizerou. Na vítězství si zadělali hned v prvních minutách díky dvěma přesným trefám Vladislava Stávka. Diváci, jenž zápasu přihlíželi mohli vidět pohledný hokej a nechyběly ani krásné hokejové kombinace. V závěru se zápas neuvěřitelně zdramatizoval, ale hradečtí hokejisté situaci zkušeně pohlídali a nakonec zvítězili rozdílem tří gólů. Dnes získali důležité dva body a zítra sehrají zápas s týmem Slavie Praha.

První třetinu vzali domácí do svých rukou a hned v prvních minutách se dostali do dvoubrankového vedení, když Vladislav Stávek se štěstím obě své šance proměnil. Hosté přijeli do Hradce Králové pouze z deseti hráči a odehráli tak celý zápas na dvě pětky. Hráči z Benátek se tak rychle dostali do tempa utkání a odpověděli gólem na předchozí dvě branky domácích.. Energetici měli v první třetině mírnou převahu nad svým soupeřem, ale další gól se jim už vstřelit nepodařilo. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:1.

Ve druhé části zápasu se Benátky dostaly do několika slibných šancí, ale všechny střely končily u vynikajícího gólmana Východočechů, Jana Jeřábka. Domácím se ve druhé třetině nedařilo a zmohli se jen na několik střel z uctivé vzdálenosti. Ty však s přehledem pochytal gólman hostů. Druhou třetinu tak ukázali své kvality oba brankáři a za svá záda nepustili žádný gól.

Poslední část zápasu byla určitě nejzajímavější. Hosté se stále snažili o vstřelení vyrovnávací branky, ale jejich dvě šance skončily v obou případech pouze na břevně. Při první střele se trenéři i publikum z Benátek marně snažili přesvědčit rozhodčího o tom, že první šance skončila brankou. Ta padla o několik minut později, ale z hokejek domácích hokejistů. Pavel Glos zvýšil vedení Energetiků na 3:1 a chvíli poté umístil střelu pod víko Daniel Žoch. Hosté odpověděli až 30 sekund před koncem zápasu a následně inkasovali pátou branku, která dala výsledku konečnou podobu. Trenéři Jiří Janoušek a Zdeněk Bury tak dovedli své svěřence k další výhře a přemýšlí o taktice, se kterou vyrukují v neděli na silné soupeře ze Slávie Praha.