so 2.10.2004 | Daniel Višňák

Pavel Táborský rozhodl o výhře Hradce v prodloužení

Na programu devátého kola první ligy byl mimo jiné i zápas mezi hradeckými Energetiky s havířovskými Pantery. Utkání rozhodl Pavel Táborský v prodloužení, Východočeši díky zaváhání Brna v Chomutově poskočili na čtvrtou příčku tabulky, Havířov zůstal i přes porážku v prodloužení desáté pozici.

Úvodní třetina mezi hradeckými hokejisty a hradeckými Pantery se nesla ve vyrovnaném duchu, několikrát to pěkně vřelo před oběma brankáři, ale ti drželi po dvaceti minutách čisté konto. Nejblíže k úvodní brance měla první hradecká formace ve složení Roubík – Beck – Fořt, ale jejich velikému tlaku pokaždé Vrba odolal, když už byl v první přesilovce domácích překonán, tak ho zachránila dobře postavená pravá tyč. Největší šanci hostů měl na své holi v sedmé minutě havířovský Milan Volák, ale jeho dorážka minula těsně odkrytou východočeskou klec.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve větší převaze domácích, stupňující tlak vyvrcholil přesilovou hrou ve 37. minutě, ale dělovka Petra Suchého skončila již podruhé v zápase na tyči Adama Vrby. Havířovského brankáře se podařilo překonat až Jaroslavu Roubíkovi, který dostal necelou minutu před koncem druhé třetiny přihrávku na svou hůl od Patrika Becka, našlápl si za havířovského obránce a ukázkovým blafákem poslal domácí tým do jednobrankového vedení.

To udrželi domácí až do 59. minuty, v té nejprve lapil Alexandr Hylák výborně ránu Milana Voláka, ale na bezprostřední střelu Martina Bouze už nedosáhl a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se nechal doslova hloupě vyloučit zkušený Milan Volák, který šel do bule s Tomášem Martincem tak vehementně, že hradeckého centra ještě před jejím vhození fauloval loktem a putoval na trestnou lavici. Hradeckou přesilovku bleskově využil přesnou střelou od modré obránce Pavel Táborský, jenž rozhodl o zisku dvou bodů pro domácí za vítězství 2:1.

Další utkání sehrají hradečtí hokejisté již toto pondělí, kdy přivítají na svém ledě Sarezu Ostrava.

NÁBOR MLADÝCH HOKEJISTŮ
Připomínáme také, že hradecký hokejový klub pořádá nábor mladých hokejistů ve věku 5 – 10 let. Pokud i vy máte zájem hrát hokej, neváhejte a přijďte na zimní stadion v pondělí 4. října, kde se v druhé hale od 16:00 dozvíte mnohem více. Potřeba jsou pouze brusle a hokejka, ostatní výstroj je možné po dohodě zapůjčit od klubu. Pokud tedy nechcete jen sedět doma, naopak máte zájem poznat řadu nových věcí a kamarádů přijďte 4. října na hradecký zimák, těší se na Vás nejen profesionální trenérský tým v čele s extraligou zkušeným obráncem Petrem Luštincem, ale také hráči „A mužstva“, kteří budou na tréninky mladých talentů docházet!

Více informací získáte na tel.č. 736/633954 a nebo přímo v pondělí 4.10. od 16:00 v druhé hale na zimním stadionu.

Ladislav Kolda (trenér Hradce Králové)
„Dnes se mi zdálo, že zápas neměl takový správný náboj, ale i přesto jsme měli dost šancí k tomu, aby závěrečný výsledek byl lepší, než kterým utkání skončilo. Měli jsme dost přesilových her, nesehráli jsme je špatně, ale chyběla tam častější střelba a důraznější zakončení. Mohlo to skončit 1:0, ale v posledních zápasech nás trošku tohle trápí, protože ztrácíme vedení 1:0. Dnes jsme dostali takový nešťastný gól, před tím jsme si to měli už pohlídat. Na druhou stanu mě těší, že jsme v prodloužení strhli vítězství na svou stranu, protože dva body ve tříbodovém systému mají určitě větší váhu než jeden, takže jsme za ně rádi.“

Pavel Sedlák (asistent trenéra Havířova)
„Přijeli jsme do Hradce získat bod, což se nám díky vynikajícímu výkonu brankáře Vrby povedlo, nebýt jeho, tak jsme odjížděli dnes s pěkným rancem. Díky naší nedisciplinovanosti jsme se často dostávali do oslabení a tím se Hradec dostával jak se říká na koně. Musím uznat, že celý zápas byli hradečtí jasně lepším týmem, v prodloužení bylo už hop nebo trop, náš nesmyslný faul nabídl domácím další přesilovku, kterou proměnili a utkání vyhráli v prodloužení.“