so 9.12.2023 | Lukáš Mihal, Jan Brůna

Pět branek v oslabení! Dorost rozstřílel zlínské Berany 7:1

Hradečtí dorostenci ani po jistotě účasti v elitní desítce a play-off nezaháleli a ve Zlíně předčasně nadělovali. Naprostý unikát pěti gólů v oslabení, navíc po sobě, a skóre se zastavilo až na 1:7 z pohledu domácích! Trefilo se šest různých střelců Lvů, čtyři kanadské body za bilanci 2+2 si připsal Ondřej Páleník, a Mountfield si i s jeho přispěním po fotbalové výhře s Porubou opět s chutí zastřílel.

Berani se vrátili do hry proměněným nájezdem

Do utkání o něco lépe nastoupili zlínští hokejisté, protože hned ve čtvrté minutě nebezpečnou kombinaci provedli Dominik Kos a Matyáš Pluskal, ale nakonec z toho nic nebylo. První vážnější událost se konala v páté minutě, kdy musel ze svého brankoviště odejít Vojtěch Petřík, jelikož ztratil část svého levého betonu, takže ho ve zbytku první periody zastoupil Marek Záruba.

S ním v zádech se ale hostům hned začalo dařit a vybojovali přesilovou hru, kterou sice nevyužili, ale hned vzápětí slavili. Ondřej Páleník posunul puk před bránu na Martina Václavíčka, který střelou švihem překonal Kristiana Ševců a poslal svůj tým do vedení.

Od té doby patřilo první dějství Hradci, který byl všude dříve. To se však mělo změnit ve 14. minutě, kdy fauloval Ondřej Páleník, ale Beranům početní výhoda vůbec nevyšla a tvrdě za to zaplatili. V oslabení totiž ujel domácím obráncům Filip Klíma a střelou do protipohybu zaskočil domácího brankáře.

Další nedovolený zákrok už byl ale hostům skutečně osudným, protože Daniel Pavlík v šanci podrazil Dominika Kose, který si tak mohl zajet trestné střílení. To zkušeně využil střelou mimo dosah Záruby a během první přestávky to vypadalo na vyrovnané utkání.

Hradec rozhodoval v oslabeních

Na začátku druhé periody se do hry vrátil Vojtěch Petřík se zbrusu novým betonem, tolik ho ale nepotřeboval, protože moc práce neměl. Očekával ji v další zlínské početní výhodě, ale opět se konal pravý opak. Tentokrát Berani soupeře nepustili do úniku, místo toho na brankové čáře chyboval brankář Ševců, kterému proklouzlo zakončení Jakuba Hornycha z velkého úhlu. A ve stejném oslabení se Lvi prosadili ještě jednou, tentokrát to byl proměněný brejk od Ondřeje Páleníka, jenž skóroval bekhendovým blafákem.

Hradec očividně chodil do početních nevýhod dobrovolně, protože ve zbytku času ještě dvakrát fauloval. První oslabení se obešlo bez gólu, ale to druhé hosté opět „využili“. Skoro to vypadalo, jako by si spletli herní činnosti. Díky dobrému napadání vybojoval kotouč Tobiáš Vítek, postupně si našel cestu před bránu a skóroval prudkou střelou mezi betony. V závěru prostřední části to tedy bylo 1:5, ševci si navíc ani pomalu nedokázali vytvářet šance a vypadalo to s nimi hodně zle.

Lvi dokráčeli pro vysokou výhru

Moc se toho nezměnilo ani v poslední třetině, kdy Hradec znovu fauloval a skóroval již popáté v oslabení, čemuž nikdo na stadionu nechtěl moc věřit. Každopádně v povedeném utkání pokračoval Ondřej Páleník, který vybojoval kotouč za bránou a díky rychlé práci rukou zavěsil bekhendem pod horní tyč.

Finální výsledek byl stanoven ve 47. minutě, kdy Hradec využil i početní výhodu, a to když Páleník před bránou uvolnil Olivera Forejtka, jenž měl snadnou práci. Pro Páleníka to byl čtvrtý bod, s bilancí 2+2 v tomto duelu se posunul na pátou pozici v celkové produktivitě soutěže.

Po sedmé inkasované brance se z prostoru mezi tyčemi pakoval Kristian Ševců, nahradil ho Radek Šimšálek. Ten už ale v posledních čtrnácti minutách moc práce neměl, protože si připsal jen čtyři zásahy. Jeho spoluhráči totiž ještě chtěli s výsledkem něco dělat, což potvrzovali zlepšenou hrou.

Dalšího snížení se ale už nedočkali, takže Hradec potvrdil, že se mu na ledě Zlína daří, protože v CCM Aréně v letošních dvou zápasech nasázel dohromady patnáct branek. Ševci si naopak připsali další prohru, mohou ji ale napravit již příští čtvrtek ve Vítkovicích.