ne 2.12.2012 | Martin Voltr

Pět branek ve druhé třetině zajistilo mladšímu dorostu výhru nad Boleslaví

Dva odložené zápasy měli za sebou hradečtí mladší dorostenci, když nastupovali do úvodního střetnutí druhé poloviny extraligy. A nutno říct, že Mladá Boleslav to odskákala. Stejně jako v prvním kole neměla pod Bílou věží ani tentokrát šanci. Hradecká převaha byla znát už od začátku, byť góly přišly až ve druhé části – bylo jich však rovnou pět. Hosté se v závěrečné třetině radovali jen z kosmetického úspěchu. Královští lvi tak zvítězili 5:1, za zmínku stojí i jejich střelecká převaha 69:34.

Šance domácích zůstávaly nevyužity

Hradečtí mladíci byli po dvoutýdenním zápasovém půstu pořádně nažhavení, od začátku jich bylo plné útočné pásmo. Hned pár sekund po startu už mohl skórovat Tomáš Zahradník, přihrávka před odkrytou klec však byla příliš prudká. Další obrovskou možnost měl dokonce v oslabení David Chalupa, který však ani nadvakrát nevyužil hrubice hostů v rozehrávce.

V nevýhodném poměru hráčů měli šanci také hosté. Domácí brankář Patrik Červený ale zasáhl proti unikajícímu Vajsejtlovi bez chyby. Když už v 11. minutě Boleslav puk do sítě dostala, stalo se tak až po odpískání.

Hradec byl však i nadále aktivnější, další příležitost měl znovu Tomáš Zahradník. Kapitán byl ale před Růžičkou už moc blízko, aby stačil zakončit mezi tři tyče. Především nevyužité šance domácích stály za bezbrankovým stavem po první třetině.

Boleslavské konto bylo prolomeno a řádně zatíženo

Brzy po návratu z kabin ale už bylo vše jinak. Útočné choutky domácích se ve 23. minutě dočkaly zhodnocení, když Filip Hronek získal ve středním pásmu kotouč, prosadil se přes faulující obránce a zakončil krásně do růžku. Dvě minuty nato navíc v přesilové hře Radovan Pavlík přesně tečoval Burešovu střelu a bylo to 2:0.

Hosté se mohli vrátit do hry díky trestnému střílení. Patrik Vaníček měl na druhý pokus klid na zakončení, ale stejně stačil jeho jmenovec Červený kotouč podržet ve výstroji. V polovině zápasu tak zase udeřilo na straně, kde se hrálo mnohem víc času. Martin Hejna byl ve správný čas na správném místě a drtivý tlak uzavřel bekhendovou dorážkou do odkryté klece – 3:0.

Další a další laviny se valily na brankáře Jana Růžičku. Hlavně Radovan Pavlík byl vidět prakticky všude, nebyl to však on, kdo přidal další trefu. Parádní práci Štěpána Matějčka dokonal Dominik Matouš, který se v nepřehledné situaci zorientoval nejlépe. No a druhou třetinu završila spolupráce Filipa Hronka s Františkem Hnikem, po níž se Růžička jen díval, jak druhý jmenovaný zavěšuje do růžku. Hradečtí byli jasným pánem – 5:0.

Nakonec i hosté vyhráli jednu třetinu

Ve třetí periodě už se přece jen nebylo kam hnát, domácí trenéři i proto poslali do hry druhého brankáře Dominika Petra. A Hradečtí už nehrozili zdaleka tak často jako v dosavadním průběhu hry. Až Tomáš Zahradník mohl dát brankostroji pokračování, nejprve ale Růžičku nepropálil po dynamickém sólu a chvíli nato už Chalupovu nabídku zakončoval z tak velkého úhlu, že trefil jen boční síť. Sám pak navíc narazil do mantinelu a zvedal se s bolestivou grimasou.

Boleslav měla o něco víc prostoru na útočení a hradeckou dvojku často nenechávala v klidu. Jako třeba Patrik Vaníček, který po svém návratu z trestné lavice rovnou prchnul do úniku. Jenže Dominik Petr jeho šanci ramenem zastavil. O chvíli později ale už kapituloval, když za jeho záda nešťastně zapadl pokus Michala Mattise. To ale bylo vše, na co se Středočeši zmohli. Utkání skončilo jednoznačným brankovým poměrem 5:1.