čt 24.2.2022 | Martina Sikorová, Daniel Krátký

Pět inkasovaných gólů v oslabení. Dorost znovu nestačil na Třinec

0:5 z pohledu Mountfieldu. Prostřední dvacetiminutovka jednoznačně rozhodla o výsledku "odvetného" duelu dorostenců na ledě třineckých Ocelářů. Domácí totiž během ní využili hned čtyři přesilové hry a svému soupeři jasně odskočili už na 6:0. Svěřenci Václava Pánka se poté ještě snažili do utkání v závěru vrátit, ale nakonec ve Slezsku padli jak v úterý, tak i ve středu. Tentokráte 3:7.

Domácí se dostali do vedení

Ve středu večer si ve Werk areně podávali ruce po prvním vzájemném zápase, o necelých 24 hodin později už se na modrých čarách zdravili před další bitvou. První zajímavá šance čtvrtečního odpoledne patřila hradeckým Lvům a přišla už během úvodních sekund. Hostující útočník ale nad kotoučem v dobré příležitosti promáchl. Na straně Třince zase hrozil Adam Cedzo. O chvíli později už musel Samuel Meišner v brance Hradce zasahovat znovu. A to proti nepříjemné teči Radka Martiňáka. Gólman Mountfieldu si zákrokem nebyl příliš jistý, co je ale důležité, kotouč udržel před čárou.

Na straně Lvů se pak o rozruch postaral Lukáš Král. Lídr hradeckého bodování střílel z nebezpečné pozice mezi kruhy, Sebastian Michalík byl pozorný. Když pak obrana Mountfieldu nechala projet celým útočným pásmem Matěje Kubiesu, bylo horko zase na druhé straně. Následná rána z pravé strany ale pozorného Meišnera nepřekvapila. Střelecká aktivita domácího týmu se nicméně s blížícím závěrem první třetiny stupňovala a v čase 19:25 byli mladí Oceláři odměněni. Po nahození Petra Sikory se na hraně brankoviště bleskově zorientoval David Blaha a dopravil kotouč do sítě.

Druhá dvacetiminutovka? 5:0 pro Třinec

V rychlém tempu odstartovala i prostřední část zápasu, změnu ve skóre ale přinesla až první početní výhoda. V té na modré čáře napřáhl Michal Pospíšil a dělovku z hole třineckého obránce krotila až síť za zády brankáře Mountfieldu. Skóre 2:0 na kostce nad ledem svítilo přibližně minutu. Poté ho Třinec navýšil. Sikora se na modré čáře zbavil protihráče, posunul puk do jízdy Matěji Kubiesovi a domácí střelec neváhal. Hradec navíc přestal držet s domácím týmem krok a z toho pramenily další přesilovky Ocelářů.

V polovině zápasu další z nich proměnil obránce Dominik Buják, který těžil z dobré práce Lipky s Pohludkou. Hradečtí trenéři po čtvrtém inkasovaném gólu sáhli ke změně brankáře a Meišnera mezi třemi tyčemi nahradil Jan Kasal, hrdina Mountfieldu ze středečního utkání. Ani on ale Oceláře nezastavil a na vině byly hlavně hostující fauly. Po špatném vyhození puku v podání Hradce se Třinec dostal k další početní výhodě a tu znovu parádně proměnil.

Lipka přenechal puk za sebe pro Šimona Pohludku, který pak přesnou ranou vymetl všechny pavouky pod horní tyčí. Mountfieldu ale ani tohle varování nestačilo a brzy museli hosté zase do čtyř. Tentokrát kvůli špatnému střídání. Úspěšnost přesilových her Ocelářů v té době činila 100 % a asi nikoho nepřekvapí, že i čtvrtá početní výhoda tedy skončila gólem. Po ose Gerych - Sikora se puk dostal na hůl Patrika Volase a od ní putoval do sítě.

Hradec zabral pozdě

Do třetí třetiny vstoupil aktivněji Třinec, jako první ale mohl udeřit jeho soupeř. Lukáš Král se v brejku podíval za záda domácí obrany, brejk ovšem hradeckému útočníkovi nevyšel podle představ. Po sérii vyloučení na obou stranách přišla další přesilovka Ocelářů a další střelecký úspěch. Cedzo parádně našel na levém kruhu stojícího Šimona Pohludku a ten svým druhým gólem v zápase zvýšil na 7:0. Poté se čestného úspěchu dočkali i Lvi. Proti střele Lukáše Krále sice stačil Michalík zasáhnout, puk ale nakonec přeplachtil za jeho záda.

Když pak domácí gólman schytal ledovou spršku, rozpoutala se na ledové ploše první bitka. Z té vyústil předčasný konec obránce Michala Pospíšila, který se dle rozhodčího provinil krosčekem. Další trest pak navíc Oceláři schytali za protesty střídačky. A protože čtyři minuty Sikory a Jóna za hrubost se vykrátily, dostal Hradec k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Ve výhodě pět na tři Mountfield neváhal a po přihrávce Jiřího Klímy snížil Marek Mach. Vzápětí se hosté dostali do dvojnásobné výhody znovu a znovu trestali.

Po ráně od modré čáry stanovil konečné skóre na 7:3 Lukáš Král. Nervózní závěr utkání pak vyústil v další bitku a rozhodčí znovu rozdával tresty do konce utkání. Vzhledem k tomu, že se tak ale stalo až po závěrečné siréně, na vývoj zápasu už to žádný vliv nemělo. Mountfield tak prohrál v Třinci i druhý zápas a v tabulce skupiny B tak zůstává s 21 body na 5. příčce.

Zápas jsme odehráli excelentně, kromě asi posledních pěti minut, ve kterých jsme k tomu přistoupili trošičku vlažněji a nabídli soupeři jak přesilovky, tak i góly, což je nesmírná škoda. To je takovou kaňkou na ten zápas z naší strany.