čt 29.9.2022 | Tomáš Kalas

Pětigólový obrat ve třetí třetině, dorost poskočil na třetí místo!

Po čtyřiceti minutách to s mladými Lvy vypadalo velmi zle. Jihlava v humpoleckém azylu totiž vedla po dvou třetinách už 4:1 a mířila za třemi body. Dorostenci si však nechali to nejlepší do poslední dvacetiminutovky. Velký podíl na obratu měl zejména Vojtěch Aschenbrenner, jehož dva slepené góly nejprve dopomohly srovnat stav na 4:4, přičemž vítěznou branku zaznamenal na začátku 59. minuty Dominik Pavlík. Výhra 6:4 tak posouvá dorost na třetí místo.

Vojtěch Petřík 25 29 0 29 100,00 0 0

Kvůli závěru se mi zápas hodnotí těžko, ale myslím si, že ve druhé třetině jsme předvedli naši nejlepší dvacetiminutovku. Díky aktivní hře a přístupu jsme navýšili skóre na 4:1, kdy jsme byli hezky rozehraní. V kabině jsme si řekli několik věcí, které jsme přesně nechtěli, aby se staly. Akorát jsme si mysleli, že to lehkovážně dohrajeme a že se nemůže nic stát. Dostali jsme gól na první tyč na 2:4, pak místo toho, abychom začali hrát zodpovědně, tak namažeme na 3:4 a pak už to bylo o tom zastavit ten tlak. Bohužel se nám to nepovedlo. Někteří hráči by si měli uvědomit, že hokej se nehraje jenom dopředu, že někdy stačí jenom odštípat to, co je vzadu a to přinese ovoce. Bohužel, mohli jsme mít tři body, nemáme nic a musíme se z toho dostat sami.