čt 22.2.2024 | Michal Jelínek, Tomáš Prodělal

Pětiminutovka hrůzy rozhodla. Junioři podlehli v derby 2:5

A znovu ta ohraná písnička hradeckých juniorů… Mountfield v duelu se svým úhlavním rivalem nehrál špatně, jenže mezi 11. a 16. minutou se mu hra sesypala jako domeček z karet. Po první třetině, kdy měli hosté možná i optickou převahu, svítilo na tabuli skóre 4:0 pro domácí. Zbytek duelu už si Dynamo pohlídalo a došlo pohodlně za vítězstvím 5:2. Drobnou náplastí pro tým zpod Bílé věže byly dvě vstřelené branky, nálada v kabině svěřenců Martina Vágnera má přesto do ideálu hodně daleko.

V úvodní desetiminutovce hráli v útoku o trochu lépe hosté, dokonce dvakrát trefili brankovou konstrukci. Jenže gól nedali ani v přesilovce po Švecově vyloučení. Výkon Dynama výrazně povzbudila úspěšná dorážka Tomáše Jaši z 11. minuty – 1:0. Chvíli poté domácí rozjeli kolotoč.

Ve 13. minutě Dominik Pavlata po přihrávce zleva nejprve neuspěl, ale kotouč hned získal zpátky a odrazem od brankářových zad ho přece jen poslal do brány – 2:0. Na začátku 15. minuty se z pravého kruhu mezi betony trefil kapitán Daniel Burda a o šedesát vteřin později po time-outu Mountfieldu zvýšil na 4:0 z rychlého brejku Adrian Gromadzki. Jeho střelecký úspěch vyhnal z královéhradeckého brankoviště Vojtěcha Mrázka, kterého vystřídal Filip Tuček.

Nedlouho po zahájení druhé části fauloval vysokou holí Fiala, jeho spoluhráči ovšem čtyřminutové oslabení ustáli bez inkasované branky. V polovině základní hrací doby už však Hradec Králové snížil, konkrétně se z protiútoku prosadil Matěj Pinkas - 4:1. Na 5:1 ovšem ve 33. minutě upravil Dominik Pavlata, jenž tak skóroval podruhé v utkání. Pardubice pak absolvovaly ještě přesilovou hru, ale na další změnu skóre nedosáhly.

Hostující mužstvo si v závěru prostřední a v úvodu poslední dvacetiminutovky zahrálo rovněž v početní výhodě, radovalo se však chvíli po ní. Hrdličkův pokus trefně dorazil mimo dosah Lukáše Viléma Marek Matašovský. Stav 2:5 nakonec vydržel až do závěrečné sirény, a to i po dalších přesilovkách obou rivalů či neproměněném trestném střílení domácího Štěpánka přesně osm minut před koncem. Hradečtí junioři tak prohráli potřetí v řadě a před závěrečnými boji se musí o hodně zlepšit.

Vojtěch Mrázek 16 12 4 8 66,67 0 0

V první třetině jsme nezachytili tempo Hradce, byť jsme ji nakonec vyhráli 4:0. Myslím si, že soupeř si vytvořil více gólových příležitostí. Naštěstí jsme tentokrát byli efektivní a úvodní část asi rozhodla o tom, jak zápas dopadl. Jenže podle mě s takovým výkonem v play off daleko nedojdeme. Je potřeba, aby hráči ke hře přistoupili lépe.