Zápasy mládeže
čt 28.2.2013 | Filip Červinka, Martin Voltr

Po dvou porážkách přehrál mladší dorost Duklu 4:1

Zápasové menu

Sotva pár hodin po neúspěšném zápase na Spartě nastoupili mladší dorostenci k dalšímu utkání, na domácím ledě hostili osmou Duklu Jihlava. Po osmi minutách šli zaslouženě do vedení, které se ale ve druhé třetině stalo minulostí. Ve třetí části však hradečtí mladíci znovu zabrali a třemi góly se postarali o to, že po dvou prohrách znovu zabodují naplno. U všech tří rozdílových branek byl Tomáš Zahradník.

Převaha Královských lvů skončila jedinou brankou

Domácí hráči vlétli do zápasu jako uragán. Jihlavským se z kolotoče hradecké mašiny musela točit hlava, v první periodě opravdu existovalo pouze jedno mužstvo. Úvodní branka však přišla až v polovině třetiny. Po tvrdé a přesné ráně Kryštofa Hroudného z vrcholu kruhů se jihlavská síť blahodárně zavlnila – 1:0.

Další zásah už však nepřišel. Hráči z Vysočiny se nemohli dostat ze sevření Lvů a s nadšením vyhlíželi konec první periody. Hradečtí si vytvářeli nespočet šancí, avšak všechny likvidoval perfektně chytající brankář Vítešník. Hostující celek tak měl co napravovat a mohl být rád za jednu obdrženou branku.

Zlepšený výkon Jihlavy znamenal vyrovnání

Hradečtí nechtěli po pauze na nic čekat a do svého soka se pustili ve stejném stylu jako v předchozí třetině. Celkem brzy se ale ze jejich hry vytratila jiskra, Jihlava se tak pomalu dostávala ke slovu. Prostřední část přinesla celkem vyrovnanou bitvu, i když iniciativa byla neustále na holích Východočechů.

Přišel ale moment, ve kterém hradečtí obránci chybovali na útočné modré. Puk se podařilo vypíchnout Peschoutovi, a ten posunul na rozjetého Lukáše Křížka. Následoval průnik kolem mantinelu a střela tahem k pravé tyči Červeného svatyně – 1:1. Stav byl rázem vyrovnaný a vstřelená branka hosty nakopla.

Hradečtí strhli vítězství na svou stranu

V závěrečné fázi utkání to už zase byl Hradec z první třetiny. Domácí se snažili co nejvíce svého soupeře napadat, a to se jim vyplácelo. Hostující celek měl velké potíže reagovat na tak aktivní hru, a z ní vyplynula i rozdílová branka z hole Tomáše Zahradníka. Emil Veselý vybojoval kotouč uprostřed kluziště a poslal ho jmenovanému spoluhráči, který jel zcela osamocený na branku Jihlavy a trefil se nad lapačku Vítešníka – 2:1.

V závěru utkání měli hradečtí hokejisté možnost přesilové hry. S tou naložili více než dobře a po krásné kombinaci nahrávajícího Tomáše Zahradníka a do prázdné branky střílejícího Davida Chalupy tu byla pojistka na 3:1.

To ale nebylo vše, také domácí šli ještě do čtyř a soupeř se odhodlal ke hře bez brankáře. Této příležitosti perfektně využil Tomáš Zahradník, který z půlky hřiště trefil opuštěnou klec – 4:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Adam Čech 0 0 0 1 2
Vítek Fanderlik 0 0 0 0 0
František Hnik 0 0 0 0 0
Tomáš Hofman 0 0 0 0 16
Filip Hronek 0 0 0 1 0
Kryštof Hroudný 1 0 1 0 0
David Chalupa 1 1 2 2 0
Filip Luštinec 0 0 0 1 0
David Malík 0 0 0 1 4
Vítek Martinec 0 1 1 1 0
Štěpán Matějček 0 0 0 1 0
Dominik Matouš 0 0 0 -1 0
Robert Šebek 0 0 0 0 0
Martin Štohanzl 0 0 0 -1 0
Emil Veselý 0 1 1 1 0
Tomáš Zahradník 2 1 3 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Červený 60 24 1 23 95,83 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Výborně jsme napadali a Jihlavu jsme od začátku přehrávali. Trápili jsme se jen v koncovce, kde nám chyběl větší důraz.

Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava):
Z naší strany není moc co hodnotit. Celý zápas jsme tahali vyloženě za kratší konec, nebylo tam od nás pořádně nic. Soupeř také nehrál nic světoborného, ale ti hráči víc chtěli, byli v soubojích agresivnější. Rozdíl byl v tom, že se na puku udrželi, a my ne. Bez puku se hrát nedá.