so 25.10.2014 | Matěj Mayer, Jan Vavřina

Po dvou porážkách výhra. Starší dorost otočil zápas v Budějovicích

Přesně opačnou situaci oproti pátečnímu zápasu na ledě Liberce zažili v sobotu starší dorostenci na jihu Čech. V Českých Budějovicích prohrávali po první třetině 0:2, pak se ale zlepšili a během druhých dvaceti minut také srovnali. Obrat dokonali na začátku třetí třetiny a důležité je, že o hubený náskok už nepřišli. Pod Bílu věž tak přivezli hodně důležité body.

První třetina se Hradci nepovedla

V první polovině první třetiny byla hra poměrně vyrovnaná. Stejný byl i stav, který se neměnil ani při početní výhodě Hradce Králové. První zásah nakonec padl právě do jejich branky. Erik Bahula předvedl dobré střídání, které zakončil gólem, když pěknou střelou z mezikruží zužitkoval Schmidmayerovu přihrávku – 1:0.

Uběhlo něco přes tři minuty a opět jsme byli svědky změny skóre. Mašek vyhrál vhazování na Martina Pospíšila, který svou pohotovou střelou poslal Motor do vedení o dvě branky. Stejný stav nakonec panoval i po dvaceti minutách hry. Šanci na snížení totiž nevyužil krátce před koncem prvního dějství hostující Hejna.

Zlepšená hra znamenala srovnání skóre

Druhá třetina už byla trošku z jiného soudku. Navrch v ní měli hosté, kteří se radovali už v úvodu z první branky. Jejich radost ale byla předčasná, sudí po dohodě s kolegy branku neuznal pro kopnutí kotouče bruslí. Vítr z plachet to ale Královéhradeckým nevzalo, ba naopak. Přesně o dvě minuty později potrestal špatné střídání domácího týmu Patrik Hidveghy, který pálil přesně a snížil na rozdíl jedné branky – 2:1.

Ve třicáté minutě už bylo vyrovnáno, když Východočeši potrestali vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Obránce Kryštof Hroudný vyslal pěknou střelu od modré čáry a Lvi se radovali podruhé. Hned vzápětí mohli jít hosté dokonce do vedení, ale jejich obrovské šance zůstaly nevyužity. Faktem je, že hosté byli ve druhé třetině lepším týmem a brankově se na Motor dotáhli. Domácí si naopak připsali skutečný unikát – tři vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě v jedné třetině!

Východočeši dokonali obrat, berou tři body

Hned v úvodu třetí třetiny padla velmi důležitá branka. Ve 43. minutě obral Filip Moník o kotouč domácího obránce, a poté v situaci dva na jednoho přelstil dalšího beka chytrou přihrávkou. Patriku Hidveghymu už zbývalo jen trefit odkrytou část branky, což se mu povedlo – 2:3. Po tomto gólu se hrál poklidný hokej a na domácích nebylo příliš znát, že by chtěli vyrovnat. Nakonec se však Motor dostával více do hry a svůj tlak stupňoval.

Necelé tři minuty před koncem pro změnu špatně vystřídal Hradec Králové a České Budějovice měly k dispozici přesilovou hru. Po oddechovém čase se rozhodl kouč Formánek pro odvolání brankáře a na ledě se tak vytvořila herní situace šest na čtyři. Domácí ve výhodě o dva muže nehráli vůbec špatně, vinou zbytečných nepřesností se však několikrát připravili a dobrou šanci. V té největší se ocitl Doktor, který se ještě snažil najít Bahulu, na nějž puk neprošel. Hradec se závěrečnému tlaku ubránil a uhájil důležité body za výhru 3:2.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
První třetina se nám moc nepovedla. Nevím, jestli to bylo způsobeno nervozitou z důležitosti utkání, nebo únavou z pátku. Každopádně to nebylo moc dobré. Od druhé třetiny jsme se ale dostali do tempa a začali hrát naši hru. Paradoxně nás nastartoval neuznaný gól, který byl dosažený kopnutím. Kluci viděli, že to jde, a brzo se nám podařilo srovnat na 2:2. Ve třetí třetině na nás byla vidět touha porvat se o vítězství, což se nám nakonec podařilo. Dali jsme třetí branku a výsledek jsme pak už kontrolovali až do konce zápasu, kdy se nám podařilo přečkat i power-play soupeře 6 na 4. Kluci v závěru opravdu zabojovali a i gólman nás podržel. Za to patří celému týmu velký dík. Jsem rád, že se nám podařilo zabodovat i bez důležitých opor – Pavlíka, Zahradníka a gólmana Groha.