út 18.8.2015 | Lukáš Štěrovský

Po dvou prohrách úspěch, mladší dorost nedal Vítkovicím šanci

Dvě porážky na chomutovském turnaji jsou zapomenuty, návrat na domácí led si královéhradečtí mladší dorostenci užili parádně, když Vítkovicím nasázeli šest branek. Po dvě třetiny vyrovnaného klání Hradečtí naplno udeřili v poslední periodě, kterou vyhráli 4:1, čímž rozhodli o první letošní výhře na domácím ledě za pomyslné tři body, co se letní přípravy týče.

Skóre utkání otevřel ke konci periody Vojtěch Síla

Úvodní minuty přípravného zápasu mezi královéhradeckými a ostravskými hokejisty se nesly v solidním tempu, leč na větší šanci si diváci v malé haly FORTUNA arény museli počkat až do druhé poloviny první dvacetiminutovky, konkrétně až do momentu, kdy Hradečtí ubránili dvojnásobné oslabení.

V jedenácté minutě se totiž Mrva ocitl díky efektní otočce před domácí brankou, ale jeho bekhendová střela se s úspěchem nesetkala. Z mezikruží posléze netrefil odkrytou svatyni Vavřík, a tak, podle hesla „nedáš, dostaneš“, domácí potrestali Vítkovice v podobě úspěšného úniku a střelou pod břevno Vojtěcha Síly – 1:0. Skóre mohl srovnat Beránek, pokus z levého kruhu ale skončil na hrudi Dvořáka.

Domácí přidali další zásah do černého

Ihned od počátku prostřední periody se hosté vrhli vstříc brance Dvořáka. Adam Urban zamířil těsně nad horní tyč a Jan Vojtovič nedokázal prudkou přihrávku v nadějné pozici zpracovat a dostatečně přesně zamířit.

Ve 32. minutě tak znovu celkem nečekaně zaúřadovali domácí, když Malíka z prostoru na hranici brankoviště překonal Tadeáš Jakubec, jenž zvyšoval na 2:0. Zbývajících devět minut druhé třetiny se neslo v duchu vyloučeních na obou stranách a hry bez výraznějších šancí.

Hradec zpečetil výhru čtyřmi brankami

Jestliže v prvních dvou třetinách byly góly nedostatkovým zbožím, třetí část znamenala přesný opak. Její první polovina sice byla poznamenána a rozkouskována řadou vyloučení na obou stranách, pak už se ale na soutoku Labe a Orlice spustil opravdový brankostroj.

V jeho rámci se od 49. do 55. minuty trefili domácí hráči hned čtyřikrát do klece Malíka. Po krásné kombinaci se prosadil Tomáš Šlaicher, nahozením přes celé hřiště skóroval Jakub Kynčl, ťukec spoluhráčů zakončil Tadeáš Jakubec a na 6:0 navyšoval Matěj Morong. Za hosty stihl necelých pět minut před koncem alespoň symbolický zásah Adam Urban, čímž korigoval na konečných 1:6 z pohledu Vítkovic. Na víc už se ale hosté nezmohli.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Myslím si, že výkon byl slušný, byl lepší než na turnaji. Možná i díky tomu, že jsme měli dva dny volna. Jediná věc, co mě mrzí, je, že jsme nedokázali hrát koncentrovaně po celý zápas a pět sedm minut před koncem jsme začali faulovat, nehráli jsme tak důsledně. To je asi jediná kaňka na utkání.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Steel):
S trenéry domácího mužstva jsme se shodli, že to byl výborný zápas. Výsledek je pro nás dost krutý, určitě mohl být jiný. Rozhodlo využití šancí a výrazně menší efektivita než u domácích. Hradec výborně napadal, s čímž jsme se doposud nesetkali, a dělalo nám to problémy. Stejně jako ztráty puku ve středním pásmu a na modrých čarách, které za pár vteřin znamenají ohrožení branky. Skvělé je to v tom, že máme poučení a víme, na čem máme hned od zítřka pracovat.