čt 6.1.2022 | Matouš Vojáček, Klára Petrásková

Po pauze bez bodu. Dorostenci na Tři krále nestačili na Kometu

Tříkrálový den si hradecký dorost třemi body neosladil. Po téměř měsíční herní pauze se v Brně dlouho čekalo na první gól, ten šel nakonec na účet domácích. Přestože Lvi dokázali ještě zabojovat a skóre dorovnat, Moravané si vzali rychle náskok zpět a výhru 3:1 potvrdili v poslední vteřině do prázdné klece.

Největší šanci na první branku utkání měl Rakus, který si sjel za obránce a díky dobré přihrávce se dostal do úniku. Pro zakončení zvolil střelu na levou tyčku, jenže branku vůbec netrefil. O chvíli později byl k vidění opět Rakus, který tentokrát rozjel akci, po které zvonila tyč, když střílel Máša. Hradec několikrát střelecky ohrozil klec Brna, ovšem Matoušek si se všemi pokusy bez problémů poradil.

Druhá třetina přinesla svižnější a pohlednější hokej, dokonce byly vidět dvě přesilové hry. Tu první měli Brňané hned v úvodu, ovšem k výraznějšímu ohrožení branky to nevedlo. Těsně před přesilovkou Hradce měli hosté i svou do té doby největší šanci. Král se natlačil až před domácího brankáře, který musel mít přilepený beton k ledu, aby jej hradecký útočník nepřekonal. Lvi byli nebezpeční i v početní převaze, kterou skvěle sehráli, a brněnská obrana měla spoustu práce. Ovšem skóre otevřel až těsně sirénou Kamil Škodík, jenž stál na dobrém místě, když se puk odrazil po střele Šantory od horní tyčky přesně k němu a domácí útočník zametl puk do branky – 1:0.

Třetí část hry začala přesilovkou Brna, která však nebyla příliš nebezpečná. Hradci se pak povedlo vyrovnat v 52. minutě, když se po rychlé souhře na brankovišti trefil Jiří Klíma. Vedení Hradce však netrvalo ani minutu. Nekvapil rozjel útočnou akci, kterou gólově zakončil Jakub Zubíček – 2:1. Hosté se hnali za vyrovnáním, ovšem při přečíslení dva na jednoho skvěle zakročil brněnský obránce. V poslední půlminutě to Mountfield zkoušel bez brankáře a navíc hrál přesilovou hru, tu však nevyužil a naopak na finálních 3:1 upravil trefou do prázdné brány Michal Nekvapil.

Do utkání jsme dostali věci, které jsme zkoušeli na tréninku. Dokonce jsme tím i zvládli toto utkání rozhodnout. Jsou to věci, ze kterých mám radost, kluky ten zápas bavil.