ne 3.3.2019 | Anna Marie Kokrhounová | Foto: Petr Kotala / HC Vítkovice Ridera

Po přetahované s Vítkovicemi padl Hradec 2:3 v nájezdech

Základní část jde do finiše a všechny týmy bojují o poslední body. Jinak tomu nebylo ani v zápase na vítkovickém ledě. Ačkoliv v první třetině převládala hra obran, ve druhé se tempo hry zvyšovalo a oba týmy daly po jednom gólu. Ani třetí třetina o vítězi nerozhodla a utkání směřovalo až do nájezdů. V těch byly lepší Vítkovice a získaly bonusový bod. Hradec tak prohrál potřetí v řadě, ziskem jednoho bodu si ale přesto zajistil, že první dva čtvrtfinálové zápasy odehraje před svým publikem.

Hráči do utkání vstoupili v totožné sestavě jako proti Plzni. Mezi tři tyče se tedy znovu postavil Brandon Maxwell.

Díky dobré obraně obou týmu branka nepadla

Hned v úvodu utkání si oba celky vyzkoušely hru ve čtyřech poté, co Rákos a Lev usedli na trestnou lavici za hrubost. Více prostoru na ledě však ani jeden z týmů nevyužil. Hradečtí se následně tlačili do soupeřovy branky a ani domácí nezaháleli a ohrožovali Maxwella nebezpečnými střelami. Kvalitní obrany a dobré výkony brankářů však zamezily vzniku výraznějších šancí.

Východočeši si mohli vylepšit svou přesilovkou bilanci po vyloučení jednoho z domácích, situace se ale brzy obrátila a Mountfield se musel bránit dvojnásobné početní výhodě Ridery. Ačkoliv Vítkovice uzamkly Hradec před Maxwellem, hráči v černém nakonec dokázali udržet kotouč daleko od brankové čáry.

Puk se sice přesouval z jednoho pásma do druhého, šancí ale bylo stále poskrovnu. Hru navíc brzdily nepřesnosti. Defenzíva nadále plnila skvělou práci a oba týmy tak měly problémy s rozestavěním útoků. V závěru třetiny ještě střelu Chalupy dobře tečoval Radek Smoleňák, tentokrát to byl však Patrik Bartošák, který puk ukryl ve své náruči. V první třetině se tak diváci gólu nedočkali.

Hra se zrychlila, oba týmy skórovaly

Vstup do druhé třetiny se povedl více Mountfieldu, který prolomil svou přesilovkou smůlu a dostal se do vedení. Ve 22. minutě sebral puk na levém kruhu Filip Pavlík a poslal ho svou tvrdou střelou až za Bartošáka – 0:1. Hráče Ridery obdržená branka nezastrašila, ba naopak se aktivně vrhali do útoku. Hosté si ale prostor před svým gólmanem hlídali a sami navíc podnikali útočné výboje.

Mountfield pokračoval v dobré obranné hře a ubránil i dvouminutovou početní výhodu domácích. Vítkovice byly poté nebezpečnější i při hře pět na pět, Maxwell v hradecké brance ale pokračoval s čistým kontem. I Hradečtí se dostali ke kotouči. Patrik Miškář s Radovanem Pavlíkem na branku Vítkovic dokonce ujížděli v přečíslení dva na jednoho. Střelu prvního jmenovaného si Bartošák však pohlídal ve své lapačce.

Hra se otevřela a tempo se zvyšovalo. Rákos po levém křídle mířil na branku Vítkovic, byl však podražen a následně se rozjel k trestnému střílení. Brankáře sice vymíchal, kotouč se ale od tyčky odrazil mimo branku. Vítkovice brzy na to byly úspěšnější, když Jan Výtisk střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Tempo utkání vrcholilo a šance střídala šanci, po čtyřiceti minutách však skóre bylo stále nerozhodné.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo

V poslední periodě začínali Hradečtí znevýhodněni oslabením a dvě minuty se museli bránit náporu Moravanů. Velkou šanci Deje do prázdné brány Maxwell úspěšně vyrazil svým betonem. Oba týmy se snažily zasadit vítěznou branku, stále si ale také hlídaly prostor před svými gólmany. Ti byli pozorní a ztěžovali práci svým soupeřům.

Hra byla vyrovnaná, šance na svých hokejkách měli však spíše domácí. Ti kotouč za Maxwella nakonec dostali i podruhé v zápase. Střelu Schleisse tečoval Šimon Stránský a ačkoliv sudí váhali, zda toho nebylo dosaženo vysokou holí, gól nakonec uznali – 2:1. Oba týmy se mohly prosadit ještě v přesilovce, to se však ani jednomu nepodařilo.

Ke konci utkání Vítkovice Mountfield do šancí moc nepouštěly, Hradec se ale přece jen dokázal prosadit. Po přihrávce Radovana Pavlíka se do pásma dostal Tomáš Vincour a trefil se těsně nad lapačku Patrika Bartošáka – 2:2. Aktivita obou týmů pokračovala až do poslední vteřiny, gól však nepadl a Hradec prodlužoval na vítkovickém ledě i podruhé v sezóně.

Utkání dospělo až do samostatných nájezdů

I v prodloužení byly síly na ledě vyrovnané. Rychlé nohy Radovana Pavlíka připravily hradeckou šanci, jeho střela však skončila pouze v Bartošákově lapačce. I tentokrát se tedy oba týmy představily v samostatných nájezdech. V těch se Hradečtí neprosadili ani jednou, naopak vítězný vítkovický nájezd si připsal Šimon Stránský. Hradečtí odjeli z Vítkovic pouze s jedním bodem, i to jim ale stačí na to, aby play off zahajovali na svém ledě.