čt 18.11.2021 | Ladislav Vácha, Klára Petrásková

Po repre pauze vítězně, dorostenci vyzráli na Havlíčkův Brod

Téměř tři týdny čekali dorostenci přes reprezentační pauzu na zápas, čekání to bylo vítězné. V Havlíčkově Brodě vedli už v první minutě a dobré nakročení do utkání si pohlídali. Soupeři vsítili ještě další tři branky a domů si odvezli výhru 4:1.

Východočeši si vypracovali dvojnásobný náskok

Mountfield naskočil do zápasu s velkou chutí a už za 24 sekund otevřel gólový účet. Tomáš Hora narýsoval od modré čáry krásný pas do předbrankového prostoru, kde obrana domácích trestuhodně nechala volného Lukáše Krále. Ten se zachoval jako chladnokrevný střelec, když zblízka svižnou a přesnou ranou nedal brankáři Beranovi žádnou šanci. Mladí Bruslaři se snažili rychle odpovědět a dostali se do několika střeleckých příležitostí, gólman Kasal byl však pozorný.

V 7. minutě získali hosté ještě více klidu na své hole, když soupeři odskočili na dvoubrankový rozdíl. Filip Žaba vypálil z blízkosti modré čáry a jeho projektil skončil až v síti za Beranovými zády, když královéhradečtí hráči udělali maskované opoře Havlíčkova Brodu dobrou clonu. A s Čelanského družinou to mohlo vzápětí vypadat ještě o poznání hůř, ale Pavlík ve stoprocentní šanci z bezprostřední blízkosti nemířil přesně. Domácím se nedala upřít snaha, ale proti skvěle bruslícímu soupeři, který nepříjemně napadal brodskou rozehrávku už v jejím zárodku, to měli hodně těžké. Velkou šanci na snížení si bojovníci z Kotliny vytvořili chviličku před první sirénou. Z předbrankového prostoru zakončil reprezentant Teplý, který o kousek minul Kasalovu svatyni.

Hradec se nenechal rozhodit snížením Brodu

Prostřední část začala pro Hradec Králové ideálně. V čase 21:05 byli Bruslaři potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a přišel rychlý trest. Adam Bezpalec přihrál na pravou stranu Adamu Novotnému, jehož skrytá rána na bližší tyčku zaplula až za Beranova záda. Mountfield pak dlouhé minuty naprosto kontroloval kotouč a hlídal bezpečné vedení, až v závěru třetiny pustil domácí do tlaku.

Ve 36. minutě jim hlavní rozhodčí branku ještě neuznal kvůli úmyslnému kopnutí bruslí, ale zanedlouho už zvedala Čelanského družina ruce ke střeše Kotliny. Artur Prchal nabil Patriku Bakusov,, jenž si ideálně srovnal puk na hůl a krásnou zápěstní ranou skóroval nad Kasalovo rameno. Hostům se pak ještě naskytla výhoda přesilové hry, ale celek z Kotliny těžké chvíle ustál bez úhony. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Lvi si tři body nenechali vzít

Také třetí dvacetiminutovka přinesla rychlou trefu hostů. Svižný projektil od modré čáry z hole Jiřího Klímy nedokázal brankář Beran zpacifikovat a po čtvrtém obdrženém gólu přepustil své místo mezi havlíčkobrodskými tyčemi kolegovi Marcu Ferdusovi. Mountfield měl i nadále pevnou půdu pod nohama. Havlíčkův Brod se ještě snažil s nepříznivým stavem něco udělat, ale defenziva Východočechů byla stále pevná jako skála.

O snížení se mohl postarat Kuprijanov, který se dobře protáhl za soupeřovu obranu, ale nesešteloval si dobře mířidla a vystřelil nepřesně. Na druhé straně hřiště zahrozil Hora, jehož povedená rána z levého kruhu zacinkala na horní tyčku brodské brány. Vedení hostů mohl v 58. minutě ještě navýšit Mach, který si dobře vyjel s pukem až před brankoviště, brankář Ferdus však parádně zasáhl svou holí. Na výsledku už se tak nic nezměnilo a Mountfield si domů naprosto zaslouženě odvezl všechny tři body za výhru 4:1.

Hradec Králové má velmi kvalitní mužstvo a my jsme jeho hokejovost nedokázali eliminovat. Bylo tam z naší strany málo dohraných osobních soubojů a nechali jsme soupeře hrát, čehož dokázal využít. Na začátku každé třetiny jsme dostali rychlý gól a potom jsme se z toho horko těžko vzpamatovávali. Ve hře byly určité pasáže, kdy jsme soupeře dokázali přitlačit a Hradec začal trochu zmatkovat, ale bylo toho bohužel málo. Proto jsme dnes prohráli.