ne 15.1.2017 | Klára Petrásková

Po sérii porážek vítězství. Mladší dorostenci doma přehráli Letňany 4:1

Pět zápasů mladší dorostenci marně hledali na své soupeře vítězný recept, v neděli ho však konečně našli. Podruhé v sezóně se Hradečtí střetli s letňanskými Letci a stejně jako v prvním případě, i tentokrát vytěžili z duelu tři body. Důležitou roli hrála prostřední třetina, v níž si Lvi vypracovali náskok 3:0. Letňanští pak sice snížili, ještě před druhou přestávkou si ale domácí vzali svůj tříbrankový náskok zpět. Skóre 4:1 pak udrželi až do závěrečné sirény a mohli tak oslavit tříbodovou výhru.

Jediná branka ve prospěch Východočechů

Do utkání vstoupili aktivněji Lvi, kteří se více drželi na kotouči, avšak první střelu na bránu vyslali hosté. S tečovanou střelou si ale Sajdl poradil a krátce nato se rozsvítilo červené světlo za letňanskou bránou. Po útočném pásmu si udělal okružní jízdu Morong, který pak z prostoru nad levým kruhem nahrál na druhou stranu Martinu Nedomlelovi. Ten zamířil přesně na vzdálenější tyč a poslal tak Hradecké do vedení – 1:0.

I nadále měli převážně puk ve své moci domácí a nechybělo moc k tomu, aby své vedení navýšili na rozdíl dvou gólů. Rozehrávku Letců totiž vystihl Daniel Šedivý, který úplně sám mezi kruhy střílel na Zeithamlovu vyrážečku. Ta se však ukázala být v pohotovosti a změnu skóre nepřipustila. Zbytek periody již žádnou vážnější situaci nepřinesl a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Mountfield.

Atraktivní dorostenecký hokej s šancemi i góly

Že se ve druhé třetině bude na co dívat, to napověděla už první pětiminutovka. Hradečtí se dostali do úniku dvou na jednoho a z pravého kruhu zamířil přesně pod horní tyč Jaroslav Kašpar – 2:0. Minutu nato šli Východočeši do čtyř, místo bránění ale zaútočili. Z nepřehledné situace před bránou Pražanů těžil Šimon Junek, jenž zvýšil už na 3:0.

V té samé přesilovce se však záhy mohly radovat i Letňany, to by ovšem Sajdl nesměl vytáhnout svůj spektakulární zákrok. Do odkryté klece už už dorážel Bespalchenko, domácí gólman však s lapačkou prakticky za zády dokázal udržet puk před čarou. Několik dalších šancí pak také ztroskotalo na Sajdlovi, Tomáš Krchňák už však slavit mohl. Jeho střela zprava ještě lízla brankářovu lapačku a skončila v síti – 3:1. Vteřinu před koncem periody si však vzali Lvi svůj tříbrankový náskok zpět, když na 4:1 zvyšoval těsně před sirénou Martin Janda.

Bezbranková třetina na hradecké výhře nic nezměnila

Chybnou rozehrávku hostí vystihl zkraje třetiny Perička, ránou na Zeithamlovu vyrážečku však neuspěl. V přesilové hře se pak po pěkné stahovačce prezentoval střelou z mezikruží Hlaváč, puk ale zamířil jen do Sajdlovy výstroje. Z trestné lavice naskočil přímo do útoku hradecký Morong, jenž předložil kotouč na druhou stranu najíždějícímu si Nedomlelovi. Východočeská desítka ale ztroskotala na Zeithamlovi.

Přečíslení dvou na jednoho pak zakončoval Nedomlel, gólman Letců ale stihl vykopnout levý beton včas. Jak se čas poslední třetiny chýlil ke konci, bylo na Hradeckých vidět odhodlání ubránit svůj náskok až do třetí sirény. Přesto se ještě Pražané do šance dostali, Tzovairis však osamocen před Sajdlem pálil nad. Mountfield tak tříbrankové vedení udržel a nad Letci vyhrál poměrem 4:1.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Vyhráli jsme za tři body, takže se nám po delší době zápas hodnotí dobře. Bylo to trochu ubojované utkání, Letňany totiž hrály dobře dopředu. Měly výbornou první pětku, kterou jsme si ale, myslím, pohlídali dobře. Kluci hráli zodpovědně tak, jak jsme si řekli. Chtěli jsme hrát agresivní celoplošný hokej a napadat, beci bránili už útočnou modrou čáru. Dali jsme pěkné čtyři góly a zaslouženě vyhráli.

Tomáš Blažek (HC Letci Letňany):
První dvě třetiny byl Hradec lepší a důraznější, my jsme tahali za kratší konec a byli moc bojácní. Ve třetí třetině se pak hra trochu vyrovnala, bohužel ale stav 3:0, respektive 4:1 se těžko dohání.