út 13.2.2007 | Miroslav Janíček

Po šestizápasovém půstu dorost bodoval

V předehrávce 41. kola extraligy dorostu zajížděli hradečtí hokejisté na led Ústeckých Lvů. Ve vyrovnaném utkání se už po necelé minutě ujali v přesilovce vedení. Domácí otočili skóre na 3:1, ale Východočeši na začátku třetí třetiny stihli vyrovnat. Obě mužstva ještě přidala po jedné brance, a když gól nepadl v prodloužení, musely rozhodnout až nájezdy. K úspěchu hradeckého celku přispěl dvěma brankami Martin Hadrava.

Už v první minutě fauloval domácí Brož a hosté se díky střele úplně volného Hadravy pod víko ujali vedení - 0:1. V 7. minutě si vybruslil před hradeckou branku Vernek a ač faulován dokázal ještě vystřelit. S jeho střelou si ale Lochman poradil. Domácí vyrovnali v 11. minutě v přesilové hře, když Janíček našel křížnou přihrávkou najíždějícího Místeckého - 1:1. Hrál se bojovný hokej plný nasazení a rozhodně se nedalo říci, že by se hrálo v rukavičkách. V závěrečné minutě první třetiny ještě poslal Místecký pas před branku Janíčkovi, ale ten dostal kotouč mezi brusle a netrefil ho dobře.

Ve druhé třetině pokračovala hra oboustranně se spoustou nepřesností. Ve 23. minutě využil chybu domácí obrany Fink, ale sám před odkrytou brankou se zřejmě zalekl šance a netrefil branku. O minutu později vytvořila první ústecká řada nepřehlednou situaci před hradeckou brankou a Richter pohotovou střelou z otočky propasíroval puk pod Lochmanovým betonem - 2:1. Ve 26. minutě proskočil Hadrava mezi domácími obránci, Šulc se sice vrhnul po kotouči, ten ale netrefil a pronikajícího hráče fauloval. Další oslabení hráli domácí ve 32. minutě. Němeček dostal přihrávku přímo před Petráska, ale ten svými zákroky spoluhráče podržel. Poslední slovo ve druhé třetině měli hokejisté Slovanu. Ve 35. minutě nahrál zpoza branky Chládek Slavíčkovi, ten si počkal a brankáře hostí prostřelil - 3:1.

V úvodu třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku. Domácí ale nedokázali vyhodit kotouč z obranného pásma a Karlíkovo polovysoké nahození na branku usměrnil za Petráskova záda Stehno - 3:2. Útlumu domácích hokejistů dokázali hosté využít hned za 3 minuty. Nejprve prověřil Petráskovu lapačku Stehno a poté vypálil z otočky Boček a Východočeši se mohli radovat z vyrovnání. V 50. minutě hráli domácí hokejisté přesilovku a hosty doslova přibili před jejich branku. V samém závěru početní výhody využil nepřehledné situace před Lochmanem Slavíček a strhl vedení opět na stranu domácích. Hosté se ale nevzdávali a tlačili se před domácí svatyni. V 56. minutě vytvořili závar před Petráskem, ale domácí brankář situaci s přehledem vyřešil. O minutu později se ale opřel do puku Hadrava a se štěstím, když se jeho střela odrazila od domácího obránce, poslal zápas do prodloužení.

Do prodloužení vstoupila obě mužstva opatrně a bedlivě dávala pozor, aby zbytečnou chybou nepustila soupeře do šance. Až teprve v závěrečných vteřinách se dvakrát dostala do slibné šance dvojice domácích útočníků Místecký s Janíčkem. Protože prodloužení nakonec vítěze nepřineslo, přišly na řadu nájezdy. Jediným úspěšným střelcem se stal Šaršok, a tak si domácí hokejisté připsali na své konto dva body.