pá 3.1.2020 | Adam Kodet

Po skvělém startu tuhý boj. Dorost přetlačil Třinec 3:2

Hradecký dorostenecký tým se poprvé v novém roce představil před domácím publikem, kde přivítal trápící se třinecké Oceláře. Po drtivém úvodu a skvělé první třetině vedli Lvi 2:0 a byli na nejlepší cestě ke třem bodům. Jenže Slezané začali kousat a nakonec se jim povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Závěr utkání si ale sami zkomplikovali svým vyloučením a Hradec tak přece jen uhájil plný bodový zisk a pojistil si druhé místo tabulky.

První třetina se odehrávala výhradně před brankou Třince

Od prvních sekund bylo nad slunce jasné, kdo vstupoval do klání jako favorit. Zatímco na hradecké straně statistici nestíhali čárkovat střelecké pokusy, rány Třince by spočítali na prstech jedné ruky. Lvy dostala na koně přesilovka hned v první minutě a od té doby až do první branky v podstatě neopustili útočné pásmo. Aktivní byla zejména dvojice Moravec-Giesl, ale po několika spálených šancích to byl Matěj Beneš, který obehrál dva hráče a s přehledem zakončil do horní poloviny branky.

Mountfield na ledě nadále dominoval a zasypával hostujícího brankáře jedním jedovatým pokusem za druhým. Jirků po individuální akci podél mantinelu našel v mezikruží osamoceného Brožka, Pajer zase předvedl slalom třineckou obrannou. Oba střelci ale jen nechali vyniknout perfektního Klimka. Ve 14. minutě byl i brankář Ocelářů bezmocný, to když chytré Jermanovo nahození po teči Lukáše Pajera změnilo směr a skončilo až v síti. A když Novotný po krásném pasu trestuhodně minul odkrytou klec, odešly oba celky do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Ocelářům ke zvýšené aktivitě pomohla pětiminutovka v přesile

Druhá část pokračovala v zajetých kolejích. Hradec ždímal ze svého soupeře zbytky energie, to domácí brankář Tichý se musel udržovat v provozní teplotě spíše rozehrávkou svou holí než zákroky proti střelám Ocelářů. Po spolehlivě ubráněné přesilovce to byli opět Lvi, kteří na svého soka vycenili tesáky. David Brožek obral po lehkovážné chybě obránce o kotouč, povyjel si do palebné pozice a bekhendem nekompromisně zametl puk pod víko. Slezané pak dostali možnost pětiminutové početní výhody, jedinou akci však předvedl Hlávka, jehož pas usměrnil Šutý do masky hradeckého gólmana.

Třinec ale po pěti minutách v přesile přece jen pookřál a ze svého prvního většího tlaku vytěžil snižující branku. Přihrávku zpoza branky dostal do mezikruží nekrytý Filip Tomiczek, který měl čas přesně zamířit a propálil Tichého přes vyrážečku. Oceláři pak po vzoru draka na svých prosu roztáhli křídla a chrlili oheň. Souhra Hlávka-Šutý vyústila ve střelu švihem druhého jmenovaného, kterou Tichý vytěsnil ramenem. Proti ráně Šotkovského zasáhl zase vyrážečkou. Konec třetiny přinesl místo branky zápasnický souboj Novotného s Hrůzkem, stav po dvou periodách byl 3:1.

Slezané dotahovali, stíhací jízda jim ale body nevynesla

Závěrečná třetina začala z obou stran mnohem obezřetněji než ty předchozí. Do první větší šance se dostali hosté, když po přečíslení dva na jednoho mířil sám vstříc Tichému Pánek. Se zakončením ale tak dlouho váhal, až ho zezadu domácí obrana odzbrojila. Hradečtí se nehnali bezhlavě do útoku, ale mysleli spíš na zadní vrátka. To se jim nepovedlo při početní výhodě, když obraně Lvů pláchl Hlávka, jehož bekhendový blafák ale Tichý bezpečně zlikvidoval. V téže herní situaci spálili obrovské šance z bezprostřední blízkosti Matěj Beneš a Jerman.

Gólman Ocelářů byl jednoznačně nejvýraznější postavou Třince a byl to on který nepouštěl Hradec do vyššího než dvougólového rozdílu, i když měli domácí více ze hry. A když si Mountfield nepohlídal další rychlý protiútok, bylo to už jen o gól. Vojtěch Jánoš vyřešil situaci dva na jednoho sám a zamířil naprosto přesně do bližšího vinglu. A pro domácí mohlo být ještě hůře, bombu z první v podání Dominika Bujáka ale polapil bleskovým přesunem brankář Tichý. Na druhé straně Novotný trefil tyčku, pak už se ale Klimek pakoval z branky a Třinec to zkusil v šesti. Ke gólu to nevedlo a Lvi těsně uhájili tři body.