so 2.10.2021 | Jan Brůna

Poprvé za nula bodů. Junioři ztratili náskok a podlehli Dukle

Šest výher a dvě prohry po samostatných nájezdech – taková byla dosavadní bilance hradeckých juniorů. V každém zápase tak získali minimálně bod. To již neplatí, mladí Lvi totiž doma nestačili na Jihlavu. Přitom po dvou třetinách vedli 2:0, Dukla však v poslední periodě zabrala, otočila skóre a pod Bílou věží zvítězila 4:2. Mountfield navíc poprvé neudržel v sobotním duelu čisté konto.

Vyrovnaná první třetina branku nenabídla

Do sobotního zápasu vkročil lépe Hradec, který měl v úvodu navrch. Jeho postup však brzdilo časté kouskování hry, zejména v podobě zakázaných uvolnění a ofsajdů. Jihlavští se nicméně po chvíli osmělili a několikrát zahrozili rychlými úniky. Ale také faulovali, a v polovině první části proto dostali domácí k dispozici přesilovku, v níž měli šanci Matějové Pinkas i Beneš.

Hra v početní výhodě ovšem zůstala nevyužita a Dukla mohla trestat, když se k odraženému puku před bránou dostal Adam Rauš a jen těsně minul. Zpoza obránce pálil dobře také Patrik Čermák, jenže přesně do náruče připraveného Jakuba Tichého. Závěr periody poznamenaly ještě četné icingy a vyjma přesilovky hostí se nic dalšího neudálo.

Lvi měli převahu a vsítili dva góly

Prostřední dějství otevřela přesilová hra Jihlavy z důvodu špatného střídání Mountfieldu. Byl to však právě domácí celek, jenž mohl jít do vedení po střele Michala Beneše, která skončila těsně vedle rohu klece. Východočeši poté převzali iniciativu a vícekrát zaměstnali Filipa Krejčího. Ten sice všechny pokusy od modré čáry pochytal, překonal ho ale Martin Janda, který v přesilovce tečoval do kasy cílenou nahrávku Jaroslava Kašpara – 1:0.

Na druhé straně mohla srovnat dvojice Matouš Menšík a Jonáš Jungwirth, druhý jmenovaný ale netrefil odkrytou klec. A to po chvíli ztrestal Matěj Novotný, když si stáhl ze vzduchu tečovaný kotouč a zblízka rychle zakončil – 2:0. Mladí Lvi dostali ještě možnost hry v početní výhodě, ta se již ovšem neujala, stejně jako závěrečný tlak domácích.

Hradečtí ztratili náskok 2:0 a padli 2:4

Poslední třetina patřila už od úvodu hostům. Hned ve 41. minutě se dostal do samostatného úniku Josef Vyvial, naznačil a zasunul do protipohybu Tichého – 2:1. Hokejisté z Vysočiny byli po vstřeleném gólu motivováni a zkraje 43. minuty se prosadili znovu. Konkrétně Matyáš Sapík, jehož rána od modré čáry zapadla až do klece – 2:2. Trenér Jiří Janoušek viděl, že jeho svěřenci nejsou ve své kůži, a proto raději využil možnosti oddechového času.

Rázem bylo pro Lvy ještě hůře, když se podruhé v duelu nechali vyloučit za vyhození puku mimo hrací plochu. Oslabení domácí sice přežili, poté jim však unikl Jan Nevšímal a při své akci byl faulován. A jelikož jel sám na bránu, následovalo trestné střílení. Toho se ujal Patrik Čermák, který nic nevymýšlel a propálil Tichého – 2:3. Dukla byla výrazně lepší a Hradec se ještě v závěru pokusil zahrozit šesti hráči v poli, prázdnou svatyni si ovšem našel Josef Vyvial a svým druhým gólem podtrhl obrat hostí na 4:2.