so 11.3.2023 | Dominik Jarka

Poslední domácí utkání juniorky pro Hradec. Liberec porazil 6:2

Junioři chtěli odčinit páteční nevýrazný výkon s Mladou Boleslaví a soupeřem jim byl tentokrát jedenáctý Liberec. Ten se vezl na negativní šňůře pěti po sobě jdoucích porážek a definitivně přišel o šanci na play-off. Po bezbrankové první třetině přišla hradecká smršť, když Lvi nasypali Tygrům čtyři branky v druhé části a strhli zápas na svou stranu. Ve třetí periodě dokráčeli domácí k pohodlné výhře 6:2 a vzali si zpátky dvanácté místo v juniorské soutěži. Poslední zápas sezóny je čeká příští sobotu v derby s Pardubicemi.

Brankáři udrželi bezbrankový stav

Hradečtí byli od úvodního hvizdu aktivnějším celkem a šance se hromadily hlavně před brankou libereckého brankáře. Novotný ani Prášek své pokusy mezi tři tyče ještě neusměrnili, poprvé v zápase se tak naplno musel činit gólman Krátký proti projektilu Hrbka do pravé šibenice. A svůj brankářský um byl nucen předvést i pár vteřin nato, když nadvakrát vynuloval osamoceného Ledna. Obrana hostů Krátkému vůbec nepomáhala a po chvíli musel opět zachraňovat tým, když vyrážečkou zneškodnil ránu Moravce při přečíslení dvou na jednoho.

Tempo zápasu se po první desetiminutovce vyrovnalo, mírně navrch ale měli pořád domácí. Bezpalec vyslal exkluzivní skákavou přihrávkou do úniku přes celé kluziště Brožka, ten ale znovu ztroskotal na skvěle chytajícím brankáři. Poprvé byl liberecký gólman překonán až při dalším úniku Pajera, ten ale pouze rozezvučil brankovou konstrukci po trefení spojnice. První šance Tygrů přišly až ke konci první periody, forhendový blafák Jenčovského však přečetl gólman Kasal. Bezbrankové skóre poté parádně udržel i dvacet vteřin před první sirénou, když nadvakrát zlikvidoval Hoisovy dorážky z bezprostřední blízkosti.

Povedená třetina pro Hradec

Liberečtí na začátku druhé části sešlápli plyn a tvrdých soubojů na ledě výrazně přibylo. Postupně se připojily i gólové příležitosti, Jaromír Pérez ani Culek ale recept na Kasala nenašli. Poprvé se tak radovali domácí. David Brožek vybojoval kotouč ve vlastním pásmu, prohodil si posledního hráče a těžkou střelou bekhendem na přední tyč poslal Hradecké do vedení. Lvům trvalo celých 35 vteřin, aby své vedení navýšili. Prášek našel kolmicí přes střed sprintujícího Šimona Táborského, který zakončil povedenou střelou do protipohybu brankáře – 2:0. Třetí branku v rychlém sledu mohl přidat následně Moravec, před odkrytou brankou ale pouze nastřelil tyč.

Toho Lvi okamžitě litovali, protože v čase 29:39 odpověděli hosté. Vološín našel v přesilovce kapitána Tygrů Mikuláše Jenčovského, který z velkého úhlu napodruhé propasíroval ze vzduchu kotouč až do sítě. Liberec byl dokonce blízko k vyrovnání, tentokrát ale Kasala zachránilo břevno. Hradečtí vidinu těsného zápasu nepřipustili a minutu před koncem odskočili zpět o dvě branky. David Brožek vzal přečíslení dvou na jednoho na sebe a střelou do bližší šibenice nekompromisně rozvlnil síť. Tím ale domácí nekončili a půl minuty před koncem druhé části zvýšili na 4:1. Michal Beneš obdržel mezi kruhy nahrávku od svého bratra Matěje a milimetrovou střelou k pravé tyči zakončil povedenou třetinu Hradce.

Lvi si dokráčeli pro pohodlnou výhru

Liberečtí z kraje třetí periody zlepšili držení puku a snažili se celkové tempo hry uklidnit, šance se ale spíše množily na straně Východočechů. Krátký musel zasahovat po individuálních akcích Michala Beneše a Pajera, pověstného „bůra“ ale museli Hradečtí prozatím odložit. Liberec dostal v čase 45:39 příležitost v podobě přesilové hry, byli to ale domácí, kteří nevyrovnaného počtu hráčů na ledě využili. Lukáš Pajer uzmul puk poslednímu obránci a při přečíslení dvou na jednoho si srovnal puk na hokejku a nekompromisně vymetl bližší šibenici – 5:1.

Lvi dále pokračovali v aktivní hře a pomalu ale jistě kráčeli za třemi body. Brankář Severočechů Krátký se mohl rozkrájet, aby zneškodnil všechny pokusy o zakončení. Na kličkujícího Ledna či bekhendem pálícího Novotného ještě stačil, na další přečíslení Hradce už byl ale krátký. Pajer vybojoval puk až k Práškovi, který ještě vyšperkoval situaci kolmicí na Petra Moravce, jenž prázdnou brankou nepohrdl a přidal šestý gól Hradeckých. Bílým Tygrům se dvě minuty před koncem ještě podařilo snížit zásluhou Petra Gajdy na konečných 6:2, na více se už ale Tygři nezmohli. Mountfield si tak před posledním zápasem vzal od Zlína zpátky dvanácté místo juniorské soutěže.