čt 21.3.2024 | Vít Káňa, Šimon Zemánek

Poslední výjezd sezony bez bodu. Junioři s Motorem padli 2:3

Hradečtí si v předchozím duelu dvě kola před koncem zajistili záchranu v Extralize juniorů, možná i proto do utkání lépe vstoupil stále o sestup hrající soupeř, jenž se v první minutě ujal vedení. Motor poté zvýšil svůj náskok, ovšem ve 14. minutě snížil Valdis Dommers. Stejný hráč se prosadil i zkraje třetí části, domácí ale následně využili pětiminutovou přesilovku po gólu Richarda Pitla, který byl nakonec vítězný. Lvi udělají tečku za sezonou tuto sobotu doma proti Olomouci.

Zatímco Hradec Králové už má hotovo, kdy získal jistotu extraligové příslušnosti pro další rok, Motor před vzájemným zápasem věděl, že se mu bude hodit v napínavém souboji v tabulce s Olomoucí a Přerovem každý bod. A vstup do utkání mu vyšel parádně. Domácí se prosadili už po 50 sekundách. Kusak našel před bránou Kuprijanova a ten nadvakrát dokázal procpat kotouč do sítě - 1:0. Motor pak přečkal první přesilovku soupeře, navíc nemusel vytrvat ani celé dvě minuty, když se faulem provinil hostující Mach.

A právě při zbytku jeho trestu při přesilovce Motoru se skóre měnilo podruhé. V čase 9:40 měl Štěpán Hoch dost času na levém kruhu zamířit a zamířil úspěšně mimo Lequinův dosah - 2:0. Hradec ale nechtěl svou kůži dát lacino a i on se prosadil v přesilovce, na 1:2 snížil ve 14. minutě. Hora od modré poslal kotouč na levý kruh, tam jej bekhendem na brankoviště prodloužil Prášek. Před ním operoval Valdis Dommers, jenž poslal puk duchapřítomně mezi nohama Maříka do branky. Domácím mohl vrátit dvougólový náskok Pitel, Lequin mu překazil radost svými zásahy.

Ve druhé třetině měl jako první velkou šanci opět Motor, Tomas jel sám proti brankáři, místo mezi jeho betony se mu najít nepodařilo. A se skóre domácí nepohnuli ani ve 30. minutě, kdy neuspěl z bezprostřední blízkosti Sochor. Motor byl aktivnějším celkem, jenomže neuspěl ani Humeník, svou dorážku poslal nad břevno.

Ve třetí třetině tak přišlo srovnání stavu. Na Maříka vyzrál znovu Valdis Dommers, když byl osamocen při Pavelkově střele na hranici brankoviště a vložením své hole do dráhy spoluhráčovy rány usměrnil kotouč do sítě. České Budějovice tak ztratily dvougólový náskok. Ve 49. minutě ale Hrdlička přijel jako třetí hráč do souboje, dostal se do střetu s domácím hráčem, který po jeho zákroku zůstal ležet na ledě a jen ztěžka se posléze zvedal.

Rozhodčí ohodnotili Hrdličkův faul jako nedovolený zásah do oblasti hlavy nebo krku a Jihočechům se tak naskytla pětiminutová početní výhoda. A rychle si v ní vzal zpět vedení. Richard Pitel se před Lequinem po Willmanově střele rychle zorientoval a bylo to 3:2. A toto vedení už Motor nepustil, Mařík a spol. odolali i závěrečné hostující hře bez brankáře. Přerov následně ve večerním zápase porazil Olomouc a o sestupujícím tak rozhodne až poslední kolo! Motor v něm v sobotu hostí Přerov, Olomouc jede do Hradce. Motor má na kontě 42 bodů, Přerov 41 a Olomouc 40.

Zápas jsme nezačali dobře, v prvním střídání jsme inkasovali. Trochu jsme měli strach, co to s mužstvem udělá, naštěstí jsme na to nějakým způsobem zareagovali. Přesto se domácí po polovině třetiny dostali do dvougólového vedení. Naopak její závěr jsme zvládli my, byl v naší režii. Ve druhé části nás soupeř malinko zmáčknul a přestřílel, gól ale nedal. Do třetí periody jsme vstoupili aktivně my, srovnali jsme a měli víc ze hry. Po vyrovnání na 2:2 byl zápas hodně vyrovnaný, pak nás dostal ze hry zbytečný faul na pět minut plus do konce utkání ve středním pásmu, který nic neřešil. Motor přesilovku využil, a i když jsme měli nějaké šance v závěru při hře bez brankáře, tak se nám srovnat nepodařilo a Budějovice zvítězily.