ne 13.3.2022 | Jan Brůna

Postup! Dorost vyřadil Kometu a zahraje si čtvrtfinále

Je to tam! Hradečtí dorostenci zvládli rozhodující třetí zápas o postup do čtvrtfinále play off. Proti Kometě si na domácím ledě vypracovali náskok 4:0, který sice Brněnští o dvě branky stáhli, na více už však nestačili. Mladší akademici Mountfieldu se tak budou těšit na pokračování vyřazovacích bojů, kde narazí na favorizovaný Třinec.

Lukáš Král poslal domácí do vedení

Mountfield věděl, že se hraje o všechno, a zaznamenal dobrý vstup do zápasu. Kometě puk příliš nepůjčoval, a ta si tak musela na šanci počkat. Hra se však později vyrovnala a i hosté předvedli něco ze svého umu. Větší příležitost se ale přeci jen zrodila na hradecké straně, když Tomáš Hora dobře přihrával před kasu Janu Venclovi, jenž svůj pokus narval do Jana Kavana.

V polovině třetiny ale Lvi špatně vystřídali a Brňané dostali k dispozici přesilovou hru, kterou ovšem nevyužili. A tak se v 17. minutě mohl prosadit Lukáš Král, který dorazil puk do odkryté klece po nahození Davida Paviče od modré čáry – 1:0.

Východočeši zvýšili na 3:0

Moravané byli v úvodu prostřední periody lepší, to jim však dlouho nevydrželo. Po hře 4 na 4 předvedl parádní průnik mezi obránci soupeře Král a skvěle našel volného Petra Fialu, jenž se zakončením neměl problém. Jeho teprve třetí gól v sezóně znamenal vedení domácích 2:0.

Mountfield si poté zahrál přesilovku, na což reagovali hosté mírným zlepšením, nicméně jejich naděje pohřbil ve 34. minutě Pavel Šimek, kterého vyslal do úniku Hora a první jmenovaný si už poradil s Kavanem – 3:0.

Kometa snížila, ale Hradec si postup pohlídal

Kometa po vzoru druhé části vstoupila do té třetí aktivněji než její protivník a Jan Kasal se musel mít na pozoru. Hradečtí se dočkali svých možností, avšak Jan Trejbal na pas od Šimka nedosáhl ideálně. Vadit mu to ale nemuselo, jelikož poprvé v zápase se trefil také Jakub Jón, který obkroužil klec a zaskočil brankáře – 4:0.

Jenže uběhlo pouhých 47 sekund a Brněnští snížili, když hradecká obrana zapomněla na Robina Rakuse, jenž se z mezikruží trefil nad Kasalovu lapačku – 4:1. Tento gól zadělal na pořádný boj o každý puk a hlavně slušné tempo. A gólový účet završil Dominik Halačka, když tečoval nahození Libora Kuswita a snížil na 2:4 z pohledu Brna. Více se toho ale neudálo a Lvi už si postup do další fáze pohlídali.